• תפריט
הכסף

"לקוח שיבקש דמי ניהול כמו בפנסיה של דש, אגיד לו ללכת"

נשיא לשכת סוכני הביטוח אודי כץ תוקף את המהלך של דש, שבמסגרתו תשווק קרן פנסיה ללא תיווך סוכן ובדמי ניהול אפסיים: "דש עושים מהלך נואש, קרן הפנסיה שלהם גם לא מצליחה להתרומם, ולפעולה שלהם לא תהיה השלכה רצינית"

רחלי בינדמן 07:0202.12.12

נשיא לשכת סוכני הביטוח אודי כץ מגיב לראשונה למהלך הדרמטי שבו יצא בית ההשקעות דש, הקורא תיגר על נחיצותם של סוכני הביטוח בשיווק קרן פנסיה. דש, בניהולו של קובי לוינסון ובשליטת אלי ברקת, מציע לחוסכים לפנסיה להצטרף לקרן הפנסיה הקטנה שלו באופן ישיר ובדמי ניהול אטרקטיביים במיוחד. המהלך מאיים גם לשבור את ההגמוניה של חברות הביטוח המחזיקות ב־97% משוק הפנסיה. 

"אין ספק שדש עושים מהלך דרמטי נגד הסוכנים ונגד קרנות הפנסיה האחרות. כנראה עושים שם צעד נואש", אמר כץ ל"כלכליסט". "לדש יש פדיונות גדולים בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות הם מובילים את טבלת הפדיונות. קרן הפנסיה שלהם גם לא מצליחה להתרומם ואני מאמין שהקהל לא יתלהב לחסוך שם לפנסיה".

 

ביחס לטענה כי סוכני הביטוח מתכוונים להחרים את דש ולא לשווק את קופות הגמל שלה בעקבות המהלך, אומר כץ כי "אנחנו כלשכת סוכני הביטוח לא מחרימים אף אחד. יש סוכני ביטוח שהם עצמאים בדעתם ובטח שלא ניתן להם הוראות".

 

קובי לוינסון, דש קובי לוינסון, דש צילום: עמית שעל

 

איך בדיוק דמי הניהול הנמוכים של דש יכולים לא להיות טובים ללקוח?

"דמי ניהול זה לא חזות הכל אלא רק עוד פרמטר שבן אדם בוחן כשהוא בוחר קרן פנסיה. השירות השוטף הוא מאוד חשוב וכל הנושא של טיפול בתביעות. האם דש יכול לתת להם שירות כזה בדמי ניהול כל כך נמוכים? לא נראה לי ואם כן, אנשים יעמדו אצלם בתור".

 

להבדיל מביטוח מנהלים שהוא מוצר מורכב יותר להבנה וכולל גם רכיבים ביטוחיים, קרן פנסיה הוא מוצר פשוט יחסית שכולל חבילה של חיסכון וביטוח מובנה. יתרה מכך, לקוח שמבקש הכוונה יכול לפנות לייעוץ פנסיוני אובייקטיבי בתמורה לתשלום חד־פעמי.

 

אודי כץ, לשכת סוכני הביטוח אודי כץ, לשכת סוכני הביטוח צילום: בועז אופנהיים

 

תציע ללקוחות שלך ללכת לקרן הפנסיה של דש?

"אני לא עובד עם כל קרנות הפנסיה ולא עובד מול קרן הפנסיה של דש. בעיקרון אני חושב שלקהל הלקוחות שלי עדיף לעבוד עם קרן פנסיה גדולה ולא קטנה".

 

ואם לקוח שלך ידרוש בקרן הקיימת שלו דמי ניהול כמו שגובים בדש?

"שילך לדש. אני לא אעבוד בשבילו בדמי ניהול כאלה. אני לא חייב לסבסד את הלקוחות שלי. אם הלקוח ישאל למה הוא משלם מההפקדות 4% ובדש לוקחים 0.19%, אני אומר לו שזה המחיר שאני נותן וזה השירות שאני נותן. אני לא חייב לממן אנשים".

 

אז דש לא יצליחו?

"זה לא יביא להם כלום. לא נראה לי שלפעולה של דש תהיה השלכה רצינית על ענף הביטוח".

 

מנכ"ל דש קובי לוינסון מסר בתגובה כי "הפנסיה הישירה של דש משנה את כללי המשחק בכל הקשור לפשטות המוצר, הפצתו ותמחורו. פישוט המוצר והליך הרכישה הנגיש מאפשרים לנו למכור את אותה פנסיה בתעריפים נוחים".

 

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x