$
עסקים קטנים ובינוניים ישן

ראש לשכת ארגוני העצמאים: "יש לפעול לאלתר לצמצום הביורוקרטיה והרגולציה"

רו"ח אהוד רצאבי התייחס לפרסום ב"כלכליסט" לפיו מספר העסקים הקטנים בישראל הוא מהנמוכים ב-OECD. "המספר יגדל אם הממשלה תנקוט את הצעדים להם התחייבה לעידוד העסקים הקטנים"

הדר קנה 13:4511.11.12

"מספר העסקים הקטנים בישראל יגדל אם הממשלה תנקוט את הצעדים להם התחייבה, ובראש ובראשונה בכך שלא תפריע לפעילותם ותצמצם את הביורוקרטיה והרגולציה", כך אמר היום, רו"ח אהוד רצאבי, נשיא להב, לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, בתגובה לפרסום הבוקר ב"כלכליסט" כי מספר העסקים הקטנים שקמים בישראל הוא מהנמוכים ב-OECD.

 

רצאבי. "מאז ההחלטה לא קודם ולא נושא אחד מהותי" רצאבי. "מאז ההחלטה לא קודם ולא נושא אחד מהותי" צילום: איציק בירן

לדבריו, הממשלה קיבלה החלטה מהפכנית ביולי 2011 אשר קבעה צעדים לעידוד העסקים הקטנים, זאת על ידי טיפול בהיצע וזמינות האשראי, ריכוז והגדלת הנגישות למידע, ייעול התהליכים הרגולטיביים הקשורים להקמתם ולפעילותם של העסקים הקטנים והבינוניים, הגדלת השתתפות העסקים הקטנים ברכש הממשלתי, קידום רשת בטחון סוציאלי לעסקים קטנים ועוד.

 

"מאז ההחלטה המהפכנית לא קודם ולו נושא אחד מהותי. הנושא היחידי שעסקה בו הממשלה היה תזכיר חוק עידוד עסקים קטנים ובינוניים אשר עיקרו הקמת סוכנות לעסקים קטנים אולם, אף התזכיר טרם אושר בקריאה ראשונה והתגלו קשיים מול האוצר, באשר לאישורו בועדת השרים לענייני חקיקה", אמר רצאבי.

 

בין יתר הצעדים הנדרשים לעידוד העסקים הקטנים, הדגיש רצאבי, "יש לפעול לאלתר לצמצום הביורוקרטיה והרגולציה. נדרשת גיבוש תוכנית חדשה ומקיפה – על בסיס המודל הקנדי, אשר מטפלת באופן רוחבי וממשי בכל הנושא, לרבות שינוי התרבות בגופים הציבוריים וקביעת עקרונות כמו: 'אין רגולציה חדשה ללא ביטול רגולציה אחרת'".

 

רצאבי הוסיף, כי "יש לפעול לזירוז הרפורמה ברישוי עסקים, הפעלת מסלול ירוק לעסקים קטנים וכן לקדם הקמת תחנה אחת שבה מתבצעת כל הביורוקרטיה לעסק קטן One Stop Shop – באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים".

 

נשיא להב התייחס לנושא היצע וזמינות האשראי והדגיש כי הנושא אינו מתקדם בישראל, וכי על קרן הסיוע לעסקים קטנים בערבות מדינה, להפחית את הריבית בהלוואות כך שתוגבר הנגישות של העסקים הקטנים להלוואות בערבות המדינה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x