$
הפנסיה ואתם

שריג: נפחית את תקרת דמי הניהול בגמל - ל-1.2%

כיום עומדת התקרה על 2%. הממונה על שוק ההון אמר בוועדת הכספים: "אנו מבקשים לצמצם את דמי הניהול, אך בצורה מדודה"

תומר אביטל 11:0930.01.12

הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר, הפרופ' עודד שריג, אמר הבוקר (ב') בוועדת הכספים כי תקרת דמי הניהול בקופות הגמל תרד מ-2% כיום ל-1.2% - הפחתה של 40%. שריג הדגיש בדבריו כי הוא מתנגד להצעתו של ח"כ חיים כץ להוריד את דמי הניהול לתקרה של 0.7%.

 

"הורדת דמי הניהול ל-0.7% תיצור בעיה קשה בשוק ההון עד כדי פגיעה בחיסכון הפנסיוני", אמר שריג, "אני מקווה שההצעה לא תעבור. בתקנות שנביא התקרה תהיה 1.2%".

 

לדברי שריג, "צריך לדאוג לטובת החוסכים שלא ישלמו יותר מדי, ומאידך לא לגרום לחברות להתמוטט ולסכן את מה שנחסך". את הדברים אמר שריג במהלך דיון בנושא תקנות לקופות גמל.

 

עוד אמר שריג על סוגיית דמי הניהול, כי "בתוך שבוע-שבועיים נפרסם את התקנות לגבי גובה דמי הניהול. אנו מבקשים לצמצם את דמי הניהול אך בצורה מדודה. אנו פועלים בדרכים נוספות להפחתת דמי הניהול ע"י הגברת התחרותיות".

 

"שכירים הם שבויים של סוכני ההסדר"

 

פורום החוסכים לפנסיה הגיב לדברי עודד שריג: "משרד האוצר הרוויח ביושר את הצעת החוק בנושא הפחתת תקרת דמי הניהול, בכך שעיכב את סיום הטיפול בבעיית דמי הניהול משנת 2010 עד עכשיו. בינתיים ציבור החוסכים ממשיך לשלם כ-2 מיליון שקל כל יום בצורת דמי הניהול, ועובדים שכירים הם שבויים של סוכני ההסדר במקומות העבודה שלהם כך שרובם גם לא יכולים להתמקח. אנו קוראים להעברת הצעת החוק של ארבעת חברי הכנסת בקריאה טרומית, ולקיים דיון על הנושא בועדה בשילוב עם הצעת האוצר".

 

הדברים יעלו גם בכנס הרצליה ביום רביעי בבוקר, ב"שולחן עגול" בנושא החסכון ארוך הטווח בו ישתתפו ח"כ חיים כץ, פרופ' עודד שריג ויו"ר הפורום רועי מימרן.

  

פורום החוסכים לפנסיה בישראל הוא עמותה רשומה, שמאגדת אנשי הייטק ופעילים חברתיים, ופועלת למען החסכון הפנסיוני של הציבור. הפורום החל כקבוצה בפייסבוק שנפתחה באפריל 2010, לאחר מכן הקימה אתר, ובשנת 2011 נרשמה כעמותה. העמותה עוסקת בין היתר בנושאים הבאים: דמי הניהול, התאמת מסלולי החסכון לגיל החוסכים (המודל הצ'יליאני), שיפור המודעות לנושא החסכון הפנסיוני, שקיפות ושיפור מדיניות השקעות הכספים ושיפור הייעוץ הפנסיוני. בראש הפורום עומדים רועי מימרן, מירב בן-עובד וליאת מולכו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x