$
דמי ניהול - החיסכון

כמה יחסוך שי לייבוביץ אם יחליף תוכנית פנסיה

שי, עובד בתחום המחשוב בחברת פרטנר ומתגורר בפתח תקווה, ישלם עד הפנסיה דמי ניהול בגובה 384,359 שקל. אם יעבור תוכנית - יוכל לחסוך 257,313 שקל

הדס שפר 06:5618.01.12
שי לייבוביץ (28), נשוי לאנה, עובד בתחום המחשוב בחברת פרטנר, מתגורר בפתח תקווה. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 384,359 שקל, מהם יוכל לחסוך 257,313 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת.

 

איך זה קורה: המשכורת של לייבוביץ מפוצלת לשתי תוכניות, כשמרבית המשכורת מופנית לביטוח מנהלים של הפניקס. ביטוח מנהלים זה מפוצל בעצמו בין קופת תגמולים, שעליה הוא משלם דמי ניהול של 4% מההפקדה ו־1.15% מהצבירה; לבין פוליסה לפיצויים בלבד, שעליה הוא משלם דמי ניהול של 1.15% מהצבירה בלבד. בנוסף, שמינית מהמשכורת לערך מופנית לקרן פנסיה מקיפה של הפניקס, בדמי ניהול של 4% מההפקדה ו־0.25% מהצבירה. לקרן הפנסיה מפריש העובד 5.5% לתגמולים ו־6% מפריש המעביד. בסופו של דבר, לייבוביץ אמור להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ-70.06% משכרו הנוכחי.

 

 

שי לייבוביץ' שי לייבוביץ' צילום: עמית שעל

 

כתבות נוספות באותו נושא - לחץ כאן

 

דבר החוסך: "אין לי יותר מדי הבנה בתחום הזה. כשאני מסתכל על הדו"חות הרבעוניים אני רק רואה מספרים שאיכשהו נותנים לי מושג כללי לגבי החיסכון שצברתי, אבל לא יותר מזה. אני יודע שאני תמיד יכול לפגוש את הנציג מטעם סוכנות הביטוח, אבל להגיד שזה ממש מעניין אותי? זה לא יהיה נכון. אני לא יודע למה זה ככה, זה פשוט נושא לא ברור. צריך להיכנס לזה ממש לעומק וזה פשוט לא יוצא".

 

דבר היועץ: "שכרו של לייבוביץ אינו מצדיק את ריבוי והתפלגות התוכניות שברשותו. ניתן להסתפק בתוכנית מתאימה כדאית וזולה אחת, במקום כל הרפרטואר הקיים, שאינו מיטיב עמו. יש מקום לשיפור העלות והתמהיל ולבחירת המכשיר המתאים והכדאי ביותר האפשרי, כך שהוא ישלם דמי ניהול של 640,721 שקל בלבד. מדובר בחיסכון של קרוב ל־062 אלף שקל בדמי ניהול - כשני שלישים מהתשלום הנוכחי. בנוסף, הוא יוכל להגיע לקצבה שמהווה %90.88 משכרו".

 

דבר החוסך, לאחר הייעוץ: "אני עדיין לא יודע מה אני אמור לדרוש, על מה אני צריך לחתום ומה לסכם מול נציג הביטוח. ברמה העקרונית אני מבין שאני יכול לשנות את תוכנית החיסכון, אבל אני לא יודע איך והאם היא תהיה אופטימלית, מכיוון שאני לא ממש מבין בזה. היועץ טוען ששינוי תוכנית יחסוך לי עשרות אלפי שקלים, ואני בטוח שחברות הביטוח לא יפסידו מזה, כך שמבחינתי זה בהחלט רלבנטי. אני מניח שאם רק אני אשנה את תוכנית החיסכון שלי אף אחד לא יושפע לכאן או לכאן, אבל אם יבואו כמה עשרות כמוני זה כבר יכול לעשות את השינוי בתחום הפנסיוני".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן על ידי אבי אייכלר מחברת MPC - מירב הפנסיה בע"מ

 

כך תוכלו גם אתם לחסוך - לחצו כאן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x