$
דמי ניהול - החיסכון

כמה כסף יוכל לחסוך ויקטור אם יחליף תוכנית פנסיה?

ויקטור רוזנברג, רווק שעובד בתחום התוכנה ומתגורר בתל אביב, יוכל לחסוך 254,328 שקל אם יעבור לתוכנית פנסיה אחרת

הדס שפר 07:1816.01.12
ויקטור רוזנברג (27), רווק, עובד בתחום התוכנה באזור המרכז, מתגורר בתל אביב. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 817,567 שקל (מהם יוכל לחסוך 254,328 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת).

 

איך זה קורה: רוזנברג חוסך במסגרת תוכנית של חברת מגדל. השכר שלו מפוצל בין שתי תוכניות חיסכון: קרן פנסיה "מקפת" וביטוח מנהלים "ביטוח מגדל". בקרן הפנסיה הוא חוסך כשליש מהמשכורת, ומשלם על כך דמי ניהול של 2.4% מההפקדה ו־0.3% מהצבירה. את היתרה, כשני שלישים מהמשכורת, הוא חוסך בביטוח מנהלים, שם הוא משלם דמי ניהול של 7% מההפקדה ו־1.25% מהצבירה.

 

במסגרת הפוליסה יש לו ביטוח חיים למקרה מוות בגובה של 525 אלף שקל. שיעורי ההפקדה נחלקים באופן הבא: בקרן הפנסיה, 8.33% מפריש המעביד לפיצויים, 6% מפריש המעביד לתגמולים ו־5.5% מפריש העובד לתגמולים; בביטוח המנהלים, 8.33% מפריש המעביד לפיצויים, 5% מפריש המעביד לתגמולים ו־5% מפריש העובד לתגמולים. בסך הכל, אמור רוזנברג להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ־86.58% משכרו הנוכחי (64.60% מביטוח המנהלים ו־95.18% מקרן הפנסיה).

 

דבר החוסך: "כשהתחלתי לעבוד בחברה שבה אני עובד היום, הופניתי לסוכנות ביטוח שיש לה הסדר עם מקום העבודה. הם הגיעו למקום העבודה, חתמתי על הכל. אני מניח שגם קיבלתי הסבר, אבל לא התעמקתי יותר מדי".

 

רוזנברג. "לא התעמקתי בהסבר" רוזנברג. "לא התעמקתי בהסבר" צילום: עמית שעל

 

דבר היועץ: "לרוזנברג יש קרן פנסיה עם מקסימום תקרת ההפקדה האפשרית, ודמי ניהול שאינם המרביים, הם בסדר. הוא יכול לוותר על ביטוח המנהלים ולהצטרף לקרן פנסיה משלימה בעלות הרבה יותר נמוכה, ולחסוך כסף רב. כמו כן, הוא יכול לבחור בביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים יותר ממה שהשיג עבורו המעסיק, במסגרת היותו עובד בחברה גדולה. באופן זה, יוכל רוזנברג לחסוך כ־052 אלף שקל בדמי ניהול ולהקטין אותם ל־932,365 שקל, וכן להגדיל את הקצבה שלו לפנסיה ל־%48.19 מהמשכורת הנוכחית שלו. לעניין ביטוח החיים, מאחר שהוא רווק נראה כי זה מיותר".

 

דבר החוסך, אחרי הייעוץ: "מעניין מאוד לשמוע שאפשר לשפר את התנאים, טוב לדעת. אני מאמין שאם אראה את המספרים המדויקים, אפנה לסוכנות הביטוח".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן על ידי אבי אייכלר מחברת MPC - מירב הפנסיה בע"מ.

 

כך תוכלו גם אתם לחסוך - לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x