$
שוק ההון

דיווח: זיילינקס במגעים לרכישת מלאנוקס הישראלית לפי שווי של 5.5 מיליארד דולר

לפי פרסום ב-CNBC, יצרנית השבבים מקליפורניה שכרה את ברקליס לייעוץ בנוגע לרכישה העתידית, אחרי שפנתה לחברה בהצעה כחלק ממגמת המיזוגים בעסקי המוליכים למחצה

שיר רייטר 20:0807.11.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת זיילינקס מקליפורניה מנהלת מגעים לרכישת מלאנוקס הישראלית ב-5.5 מיליארד דולר - פרמיה של 8% על מחיר השוק של החברה. כך לפי מקורות שפירסם הערב (ד') CNBC.

זיילינקס שכרה את ברקליס לייעוץ בהצעתה לרכוש את מלאנוקס הישראלית, אחרי שפנתה לחברה בהצעה כחלק ממגמת המיזוגים בעסקי המוליכים למחצה. כך לפי גורמים המקורבים לנושא, שדבריהם התפרסמו הערב (ד') ב-CNBC.

 

העסקה לא קרובה להשלמה ואולי לא תצא לפועל, ציינו הגורמים. אך הוסיפו כי אם הרכישה אכן תתרחש, החברות צפויות להודיע עליה בדצמבר הקרוב.

     

איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס צילום: אוראל כהן

        
         

מלאנוקס הנסחרת בבורסת נאסד"ק בשווי שוק של כ-4.7 מיליארד דולר, מספקת פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון. רכישתה על ידי זיילינקס תגדיל את מגוון המוצרים שהענקית האמריקאית תוכל לספק בשוק מרכזי הנתונים.

לפני כשבועיים שכרה מלאנוקס שירותי יעוץ פיננסי לצורך מכירתה, כך דיווח CNBC בהתבסס על גורמים המקורבים לעניין. זאת לאחר שהחברה קיבלה לפחות שתי הצעות לרכישתה. לפי הדיווח, העסקה אינה צפויה להתקיים בטווח הזמן המיידי וייתכן שאף לא תתבצע, ולדברי הגורמים המו"מ נמצא עדיין בחיתוליו. מהחברה לא נמסרה תגובה לידיעה.

זיילינקס נסחרת בבורסת נאסד"ק בשווי שוק של קרוב ל-22 מיליארד דולר, בעיקר צפתה מהצד בזמן שיריבות ושותפות שלה בתעשיית המוליכים למחצה ביצעו מיזוגים. בשוק העריכו שהיא עומדת על הכוונת של יצרניות שבבים גדולות יותר, בעיקר לאחר שאינטל רכשה את אלטרה ב-2015.


זיילינקס, בדומה לאלטרה (שהפכה ל-Intel PSG), מייצרת שבבי FPGA (חומרה הניתנת לתכנות), שמשמשים מרכזי מידע הדורשים כוח עיבוד רב. רוס פרימן, מייסד שותף בזיילינקס, פיתח את ה-FPGA ב-1984.

בזיילינקס ובברקליס סירבו להגיב לדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x