שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אפל: ההכנסות ברבעון השלישי עמדו על 37.4 מיליארד דולר - פחות מהתחזיות

עם זאת, מדובר על עלייה של 5.9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד; מכרה 35.2 מיליון אייפונים לעומת תחזית ל-35.9 מיליון

הראל עילם 23:5622.07.14

אפל הגישה הערב (ג') את הדו"ח הרבעוני שלה לרבעון השלישי של 2014, המסתיים ביוני. החברה דיווחה על הכנסות של 37.4 מיליארד דולר, צמיחה של 5.9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז החברה דיווחה על הכנסות בגובה 35.3 מיליארד דולר – אך עדיין מתחת להערכות האנליסטים, שצפו הכנסות בגובה 37.8 מיליארד.

 

 

 

עם זאת, החברה עקפה את תחזיות האנליסטים ברווח למניה, עם 1.28 דולר למניה גם לאחר הפיצול שלה מוקדם יותר השנה, מעל ממוצע התחזיות שעמד על 1.23 דולר למניה. בסך הכל, הרווח הנקי של החברה עמד על 7.7 מיליארד דולר, עלייה של 11.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

 

מניית החברה רשמה ירידה קלה של 0.8% לאחר פרסום הנתונים, לאחר שבמהלך יום המסחר עצמו המניה עלתה בשיעור מתון של 0.83%. הסיבה לירידה בעיקר נעוצה בכך שהחברה פספסה את תחזיות האנליסטים בנוגע למכירות האייפון.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברה מכרה 35.2 מיליון אייפונים, 13.3 מיליון אייפדים ו-4.4 מיליון מחשבי מק - תוצאה מעורבת לעומת הערכות האנליסטים שחזו מכירות של 35.9 מיליון אייפונים, 14.4 מיליון מחשבי לוח בסדרת אייפד ו-3.9 מחשבי מק מכל הסוגים.

 

מדובר בנתוני מכירות מרשימים בהתחשב בכך שזה היה אחד הרבעונים החלשים ביותר עבור אפל אי פעם מבחינת הכרזה על מוצרים חדשים – החברה גם לא השיקה דור חדש לאייפד באפריל, כפי שעשתה בעבר.

 

מכירות האייפונים, המהוות למעלה ממחצית מהכנסות החברה, הן קריטיות עבור אפל. בעוד שאפל פספסה את תחזית האנליסטים, עדיין מדובר בעלייה של 12.8% לעומת הרבעון המקביל. מבחינות רבות, הצמיחה שהחברה חווה לאחרונה במניה היא בזכות המומנטום במכירות הסמארטפון של אפל. למרות שנתח השוק של אפל ממשיך לרדת, מכירות הסמארטפונים במונחים ריאליים רק גודלות. ברבעון הקודם, אפל מכרה 43.7 מיליון טלפונים, כאשר האנליסטים צפו שתמכור רק 37.7 מיליון. ברבעון המקביל ב-2013, אפל מכרה 31.2 מיליון אייפונים, וב-2014, 26 מיליון.

 

החברה גם יכולה לרשום לזכותה שהצליחה לייצב את מכירות מחשבי המק ולהחזיר אותם לצמיחה. ברבעון המקביל, מכירות מחשבי המק ירדו ב-6%, בגלל קריסת שוק הפי.סי. עם זאת, מכירות האייפד ממשיכות ליפול. האנליסטים הניחו כי אפל הצליחה להאט את קריסת נתח השוק שלה מול אנדרואיד, אבל התבדו. מכירות האייפד נפלו ב-9%, וברבעון המקביל אשתקד נפלו ב-14%.

 

בדרכו, הדו"ח הרבעוני גם רומז האם אפל עומדת להשיק בקרוב את השעון החכם המדובר שלה (שלפי רישום פטנטים שהחברה קיבלה הבוקר, ייקרא iTime ולא iWatch), או אולי את האייפון 6 – מכשיר הדגל החדש שצפוי להגיע בשני גדלים, עם מסכים גדולים משמעותית ממה שהחברה הציעה עד כה.דיווח לא רשמי שהתפרסם מוקדם יותר הבוקר טוען כי אפל כבר הזמינה רכיבים ל-80 מיליון טלפונים חכמים חדשים.

רבעון עמוס ביותר

 

 הדו"ח כולל גם את התחזיות של אפל לרבעון הנוכחי המסתיים בספטמבר, הרבעון הרביעי הפיננסי עבור החברה. מספר אנליסטים ציינו כי אם אפל תשיק הרבעון את השעון החכם או את האייפון החדש, בהתחשב בגל המכירות שהחברה חווה בסוף השבוע הראשון להשקת כל מכשיר שלה, תחזית ההכנסות שלה צריכה להיות מעל 40.5 מיליארד דולר. ההערכות של אפל עומדות על בין 37 ל-40 מיליארד דולר, כך שככל הנראה אפל תשיק את המכשירים החדשים שלה, יהיו מה שיהיו, מאוחר יותר השנה.

 

 

 

זה היה רבעון עמוס להפליא עבור אפל, מלא בהתפתחויות חיוביות ואף מספר שליליות, בעיקר בתחום הרגולטורי והמשפטי. בארצות הברית, אפל הפסידה במשפט והורשעה בקנונייה להקמת קרטל בתחום הספרים הדיגיטליים, ואף שהגישה ערעור הסכימה להסכם פשרה בגובה 470 מיליון דולר. בסין, החברה הפסידה בתביעת פטנטים שיכולה לחשוף אותה לשורה של תביעות. בנפרד, הממשל הסיני החל להפעיל את גרורותיו בתקשורת המקומית על מנת לתקוף את אפל בנושא אבטחת מידע ופרטיות. באיחוד האירופי, אפל נחקרת בנוגע לתשלומים בתוך אפליקציות והעלמות מס.

 

אבל כאמור, היו גם לא מעט התפתחויות חיוביות – שבסופו של דבר הובילו לעלייה משמעותית ותלולה בשווי המניה, שקפצה בשלושת החודשים האחרונים ב-27%. החברה חשפה את מערכת ההפעלה הסלולרית העתידית שלה, iOS 8, חתמה על הסכם שיתוף פעולה נרחב עם IBM שיסייע לה להשתלט על השוק הארגוני ורכשה את חברת האודיו ביטס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x