שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

המיליארדרים של טוויטר: האנשים שהתעשרו בגדול בעקבות ההנפקה

מניית הרשת החברתית זינקה ב-74% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט. המנכ"ל דיק קוסטלו הרוויח "רק" 346 מיליון דולר. לעומתו המייסד השותף ג'ק דורסי התעשר ב-1.08 מיליארד דולר. ומי הכניס 2.6 מיליארד דולר?

סוכנויות הידיעות 13:0908.11.13

כבר ביומה הראשון של המסחר בבורסה, זינקה הרשת החברתית טוויטר לרווחי שיא והפכה בין-לילה כמה אנשים לעשירים ביותר. כך מדווח אתר CNN.

 

המרוויח הגדול מההנפקה הוא המייסד השותף של הרשת החברתית אב וויליאמס שהרוויח לא פחות מ-2.6 מיליארד דולר. ווילאמס היה המוח מאחורי תוכנת המסרים המיידיים הכושלת אודיאו (Odeo) שלימים הפכה לטוויטר. הוא בעל המניות האינדיבידואלי עם הנתח הגדול ביותר של החברה - 12%.

 

אב וויליאמס. המרוויח הגדול של המהלך אב וויליאמס. המרוויח הגדול של המהלך צילום: ג'וי איטו CC-BY

 

פיטר פנטון שמחזיק בנתח השני בגודלו של החברה - 7.6%, מה שהפך אותו בשנייה למיליארדר וזיכה אותו ב-1.4 מיליארד דולר עם הנפקתה. פנטון שותף בכיר בקרן הון הסיכון בנצ'מרק קפיטל (Benchmark Capital) המחזיקה ב-6.6% מטוויטר ושהשקיעה בה כבר בימיה הראשונים. כיום הוא חבר דירקטוריון בחברה.

 

ג'ק דורסי. 1.08 מיליארד דולר ביום אחד ג'ק דורסי. 1.08 מיליארד דולר ביום אחד צילום: בלומברג

 

המייסד השותף ג'ק דורסי גם הוא הפך ברגע למיליארדר כאשר הנפקת החברה הנחיתה לחיקו 1.08 מיליארד דולר. "כשהייתי בן 15 מאד אהבתי מפות ותכנון ערים ולימדתי את עצמי לתכנת" ומשם, אומר דורסי, הגיעה השראה לטוויטר.

 

מנכ"ל טוויטר דיק קוסטלו. הרוויח 346 מיליון דולר "בלבד" מנכ"ל טוויטר דיק קוסטלו. הרוויח 346 מיליון דולר "בלבד" צילום: בלומברג

 

המרוויחים הגדולים האחרים כוללים את קרן הון הסיכון יוניון סקוור ונטרס (Union Square Ventures) - אחת ממשקיעיה הראשונים של טוויטר - שהרוויחה 1.3 מיליארד דולר מההנפקה; קרן DST גלובל ( DST Global) המחזיקה ב-5% מטוויטר ושהרוויחה 1.07 מיליארד דולר מההנפקה; המנכ"ל הנוכחי של טוויטר, דיק קוסטולו, שעזר לה לצלוח את קשיי הלידה, הרוויח "רק" 346 מיליון דולר .

 

שני המרוויחים הגדולים הנוספים מהנפקתה של טוויטר הם המייסד השותף ביז סטון וקרן צ'ארלס ריבר ונטורס (Charles River Ventures) שלא מסרו נתונים על רווחיהם מההנפקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x