שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כלל תעשיות הופכת לפרטית: אושרה הצעת בלווטניק לרכישת המניות

לן בלווטניק ישלם 1.27 מיליארד שקל תמורת מניות הציבור, וכלל תעשיות תימחק מהמסחר. ההצעה זכתה לתמיכה של 85% מבעלי המניות באסיפה

גולן חזני ומיקי גרינפלד 14:4603.10.13

כלל תעשיות הופכת לחברה פרטית, לאחר שהאסיפה אישרה את הצעת הרכש של בעל השליטה בחברה לן בלווטניק לרכישת מניות הציבור בתמורה ל-1.27 מיליארד שקל. החברה זכתה באסיפה לתמיכה של 85% מבעלי המניות.   

בעסקה שאותה נדרשו לאשר בעלי מניות המיעוט, ביקשה אקסס תעשיות האמריקאית (בעלת השליטה בכת"ש) שבשליטת לן בלווטניק לרכוש את מניות הציבור של כת"ש (50.1%) במחיר של 15.8 שקל למניה. מדובר במחיר הגוזר לכת"ש שווי של 2.5 מיליארד שקל, מחיר דומה לשווי שלפיו רכש בלווטניק את השליטה ב־2012. אקסס מיוצגת ע"י חברת החיתום ובנקאות ההשקעות רוסאריו קפיטל.

 

אסיפת בעלי המניות תוכננה במקור ליום שלישי השבוע, אך היא נדחתה ברגע האחרון מאחר שכלל תעשיות חששה שלא תזכה לאישור. היום כאמור אישרה האסיפה את העסקה.

 

המוסדיים תמכו בהצעה על אף התנגדותה של חברת היעוץ למוסדיים אנטרופי. אנטרופי החליטה להתנגד לעסקה מכיוון שלא קיבלה את הערכת השווי שביצעה לאומי פרטנרס עבור דירקטוריון כת"ש לשווי החברה.

 

לאומי פרטנרס העריכה את השווי בטווח של 2.11–2.83 מיליארד שקל, ואילו אנטרופי טענה כי "טווח השוויים למחיר העסקה הוא רחב ומקשה על היכולת להסתמך על המוצע כנקודה המייצגת כדאיות מובהקת". בימים האחרונים קיימו בחברה מאמצים קדחתניים לשכנע את בעלי מניות המיעוט המשתמשים בשירותי אנטרופי כי מדובר בעסקה כדאית וכי אנטרופי טעתה בחישוביה.

 

בניגוד לעמדתה של אנטרופי, חברת הייעוץ המתחרה עמדה, המנוהלת על ידי איתי מקמל, תומכת באישור העסקה. עם זאת, רק חלק קטן מהגופים המוסדיים משתמשים בשירותיה של עמדה.

 
לן בלווטניק לן בלווטניק

 

בין המוסדיים שהובילו את התמיכה בעסקה היה בית אלשטולר שחם, שביקר קשות את אנטרופי על חוות דעתה. גילעד אלטשולר, שבית ההשקעות שלו מחזיק ב־7.8% ממניות כלל תעשיות, אמר בסוף השבוע: "הקטע הזה של אנטרופי הזוי. אם הם רוצים לנהל השקעות, שיפתחו בית השקעות וינהלו כסף ללקוחות. ההחלטה אם למכור זו החלטת השקעה מוחלטת. אני לא מבין למה הם מתערבים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x