שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרסום ראשון

מסתמן כי התקבלה הצעת קרן DUET להסדר חוב בחבס

לפי ספירת הקולות הראשונית מסתמן כי הצעתה של הקרן לרכישת מניות NSI התקבלה על ידי מחזיקי האג"ח של חבס

ערן סוקול 16:2212.08.13

מסתמן כי מחזיקי האג"ח של חבס קיבלו את הצעתה של קרן דואט (DUET) להסדר, כך נודע לכלכליסט. 

חברת חבס השקעותהעוסקת בפיתוח והחזקת נדל"ן להשכרה ולמכירה ונמצאת בהליך של הסדר חוב מול מחזיקי האג"ח, פרסמה אתמול כי התזרים הפנוי הצפוי לחברה מעסקת DUET יעמוד על כ-133.4 מיליון שקל, זאת בהנחה והעסקה תושלם.

 

הקרן הבריטית דואט (DUET) המנהלת נכסים בהיקף של 3.2 מיליארד דולר והצטרפה אף היא למרוץ אחר נכסיה של חבס, הגישה ביום חמישי הצעה מחייבת לרכישת 74% מאחזקותיה של חבס בקרן הריט ההולנדית NSI המוחזקת על ידי חבס (20.4%) תמורת כ-57 מיליון יורו, לפי מחיר השוק - 5.5 יורו למניה.

 

התמורה מהעסקה, מיועדת לשרת את החוב של חבס למחזיקי אג"ח מסדרה 4 אשר ערכו המתואם עומד על כ-351 מיליון שקל, נכון להיום. כלומר, במידה ותושלם העסקה, יובטח הכיסוי לכ-40% מהיקף החובות למחזיקי סדרה 4 המובטחת בשעבוד ראשון על מניות חבס סטאר.

 

הרצל חבס, יו"ר חבס הרצל חבס, יו"ר חבס צילום: אוראל כהן
 

הקרן התנתה את הצעתה בכך שבעל השליטה בחבס, הרצל חבס, המשמש גם יו"ר NSI יתפטר מתפקידו ב-NSI עד למועד רכישת מניות החברה מחבס. 

 

בדיווח רשמי של חבס לבורסה נאמר כי "לא תהיה מניעה לסיום כהונתו של הרצל חבס ב-NSI כבקשת הנאמנים, וזאת לא יאוחר ממועד השלמת העסקה המוצעת עם קרן DUET, לרבות הפקדה בנאמנות מראש של מסמכים מתאימים לצורך כך." 

 

לפי הודעתה של חבס, סכום של 40.7 מיליון יורו מהתשלום עבור מניות NSI ישמש לפירעון חלקה של חבס בהלוואה שהעמיד לרשותה הקונסורציום הבנקאי בראשות RAIFFEISEN-BOERENLEENBANK (רבו בנק) מה שיביא לשחרור פקדון משועבד של כ-14 מיליון יורו, ויותיר את חבס עם תזרים של כ-28 מיליון יורו.

 

חבס השקעות, מחזיקה אך ורק במניות החברה־הבת חבס סטאר, תחת חבס סטאר נמצאת חבס טוליפ (74%) המחזיקה בנכס המרכזי של חבס - 20.54% ממניות קרן הריט ההולנדית NSI.

 

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x