שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

רגע לפני דנקנר: אבי בניהו הציע את שירותיו לבעלי האג"ח

על הסיבות שבחר לייצג את דנקנר: "זו תחושת שליחות. מלחמה על הבית. אני חושב שיש כמיהה בציבור שנוחי דנקנר יצלח את המשבר הזה"

רחלי בינדמן 06:5106.06.13
"זו תחושת שליחות. מלחמה על הבית. אני חושב שיש כמיהה בציבור שנוחי דנקנר יצלח את המשבר הזה". במילים אלו הסביר בתחילת השבוע אבי בניהו, לשעבר דובר צה"ל והיום בעל חברה לייעוץ תקשורתי, בראיון לגלי צה"ל, מדוע לקח על עצמו לשמש כיועץ אסטרטגי מיוחד לנוחי דנקנר ולאי.די.בי בתקופה המשברית העוברת על הקונצרן.

והנה, ל"כלכליסט" נודע כי בניהו קיבל לפני שלושה וחצי חודשים הצעה לשמש יועץ אסטרטגי דווקא לעושי הצרות של דנקנר - מחזיקי האג"ח.

בפברואר האחרון החליטו נאמני האג"ח של אי.די.בי פתוח לחפש יועץ אסטרטגי שיסייע לנציגות מחזיקי האג"ח (המורכבת מחברת הביטוח הפניקס, בית ההשקעות פסגות וקרן ההשקעות יורק) לקדם את המהלכים שהם מובילים בכלי התקשורת.

 

אבי בניהו אבי בניהו צילום: אביב חופי

 

בין שלל גופים המתמחים בתחום הייעוץ פנו גם למשרדיו של בניהו הממוקמים במגדלי עזריאלי בתל אביב (שאותם, אגב, שוכר בניהו בשכירות משנה מאי.די.בי). מחזיקי האג"ח חיפשו דמות שתספק להם ייעוץ מקצועי בעבודה מול כלי התקשורת במסגרת ניסיונותיהם להשתלט על קונצרן אי.די.בי ולקחת אותו מידיו של דנקנר.

 

בניהו נענה לפנייה והסכים לספק שירותי ייעוץ אסטרטגי ותקשורתי למחזיקי האג"ח בתמורה לסכום שלפי הערכות עמד על כ־30 אלף שקל בחודש. ההתקשרות בין הצדדים לא יצאה לפועל, בין השאר על רקע הסכום הגבוה שביקש דובר צה"ל לשעבר. מחזיקי האג"ח בחרו לבסוף את יועץ התקשורת חיליק גולדשטיין ממשרד פוליסי של בוריס קרסני שהגיש הצעת מחיר זולה יותר, אם כי דרכיהם של הצדדים נפרדו באחרונה.

 

באותו ראיון לגלי צה"ל, נשאל בניהו מדוע בחר לייצג את דנקנר והאם הוא עושה זאת בשביל הכסף. על כך השיב בניהו: "ממש לא, אבל כסף זה לא דבר פסול. זה מקור לחמי ופרנסתי, ואני חש זכות גדולה לעזור ולעבוד עם נוחי דנקנר". בניהו גם התייחס לסכום שיגבה עבור הייעוץ ואמר: "אני אפתיע ואומר שלא מדובר בסכום גבוה".

 

אבי בניהו (54) החל את פעילותו התקשורתית ב־1982 ככתב בעיתון "מעריב". לאחר מכן כיהן, בין היתר, כיועץ תקשורת לענייני ביטחון של יצחק רבין ב־1995. ביוני 2007 נבחר לשמש כדובר צה"ל, תפקיד שסיים באפריל 2011. במאי 2012 הקים משרד לייעוץ תקשורתי אסטרטגי.

 

מאבי בניהו נמסר בתגובה כי "פונים אלי כל מני גופים לבקש הצעות לעבודה. עם חלק מהם זה מסתדר ועם חלק לא. אני בכל מקרה לא מוסר מידע על לקוחותי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x