שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מבוכה למחזיקי האג"ח

אי.בי.אי, כלל והראל מסרבים לכהן בנציגות

גולן חזני וענת ציפקין 10:0522.01.13

אסיפת מחזיקי האג"ח של אלביט הדמיה הסתיימה מבלי שהושג מניין חוקי שיאפשר מינוי נציגות, ול"כלכליסט" נודע כי אי.בי.אי, כלל ביטוח והראל — שנמנים עם מחזיקי האג"ח הגדולים של אלביט הדמיה - לא מוכנים לכהן בנציגות. בהראל אף טוענים כי מכרו חלק גדול מאחזקתה. בשלב זה מנורה היא הגוף

היחיד שמוכן לכהן בנציגות, אולם גם היא מתנה זאת בחברות של גופים נוספים. מצב זה יוצר בעיה קשה שבה נציגות מחזיקי האג"ח תכלול רק גורמים פרטיים בנציגות של אחד הלווים הגדולים בשוק ההון. בעקבות סירובם של רוב המוסדיים הגדולים, טענו גורמים בשוק כי הם מתחמקים מאחריות.

 

בעקבות העובדה שלא התאפשר מינוי נציגות, הודיעו נאמני האג"ח של אלביט הדמיה כי מחזיקי האג"ח יבחרו את הנציגות באמצעות כתבי הצבעה. האפשרויות שניצבות בפני מחזיקי האג"ח בשלב זה הן הקמת נציגות משותפת לסדרות הקצרות (א' וב') ונציגות נפרדת לסדרות הארוכות (ג' וז'), או הקמת נציגות אחת משותפת לכל שבע הסדרות. שתי הסדרות הקצרות ביותר של אלביט הדמיה הן א' וב', ושתיהן אמורות להיפרע עד פברואר 2014. התשלומים הקרובים לשתי סדרות אלו הם בחודש הבא. אלביט הדמיה אמורה לפרוע לסדרה א' קרן וריבית בסכום של 76.7 מיליון שקל, ו־7.5 מיליון שקל נוספים לסדרה ב'. בסך הכל על אלביט הדמיה לשלם עבור סדרה א' 211 מיליון שקל ועבור סדרה ב' 30 מיליון שקל בשנתיים הקרובות עד לפירעונן המלא.

 

בהקשר זה פנה אתמול שחקן המעו"ף עופר אייזנברג המחזיק בסדרה ב' של אלביט הדמיה במכתב לגיורא לופטיג, מנכ"ל חברת הנאמנות משמרת - נאמן סדרות א, ב' וג' - בדרישה להוסיף לכתב ההצבעה של מחזיקי סדרה ב' אופציה נוספת, והיא מינוי נציגות נפרדת רק לסדרה זו.

 

שמעון יצחקי, יו"ר אלביט הדמיה, אמר אתמול כי הוא לא צופה בעיה בתשלום חובותיה של החברה, אולם עו"ד רענן קליר שנכח באסיפה כנציג מטעם גופים מוסדיים ציין כי "לא לחינם הורידו חברות הדירוג את דירוג האשראי של אלביט הדמיה". קליר, שהציע את עצמו כמועמד לנציגות של הסדרות הארוכות, מסביר ש"דו"ח המקורות והשימושים שהציגה החברה מחייב התייחסות או פעולה מיידיים מטעם המחזיקים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x