$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דלק נדל"ן מכרה קרקע לפאנגאיה ב־25 מיליון שקל

פאנגאיה תקים שכונת מגורים סגורה עם 160 יחידות דיור הכוללות קוטג'ים ודירות גן וגג

גולן חזני 10:3521.01.13

כחצי שנה אחרי שהגיעה להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח שלה והפכה לפרטית, ממשיכה דלק נדל"ן לממש נכסים. ל"כלכליסט" נודע כי החברה מכרה אתמול חטיבת קרקע בשטח של 47 דונם בין עתלית לקיבוץ נווה ים, דרומית לחיפה. הקרקע נמכרה תמורה 25 מיליון שקל לחברת פאנגאיה נדל"ן שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר.

על הקרקע, השוכנת דרומית לבסיס צבאי, תקים פאנגאיה שכונת מגורים סגורה עם 160 יחידות דיור הכוללות קוטג'ים ודירות גן וגג. השכונה תיבנה בסגנון שכונות הנושקות לים כדוגמת ארסוף, קיסריה ובלו תל אביב.

מה דעתך על מניית ישראל קנדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

התוכנית אושרה טרם הפקדתה בוועדות המשנה של המועצה הארצית, מיועדת להפקדה בחודש הבא (פברואר 2013) וצפויה לקבל תוקף באביב הקרוב (מאי־יוני 2013).

 

את התמורה שתתקבל אמורה דלק נדל"ן להעביר לבנק לאומי. בהסדר שהגיעה אליו באחרונה דלק נדל"ן עם לאומי, סוכם בין הצדדים כי דלק נדל"ן תשלם בתוך חצי שנה (עד סוף מאי 2013) ללאומי 140 מיליון שקל, והיתרה - כ־130 מיליון שקל - תימחק.

 

מחזיקי האג"ח של דלק נדל"ן ספגו תספורת של כ־70% בהסדר החוב של החברה שחבה להם 2.15 מיליארד שקל. לאחר ההסדר הועברו האג"ח שנותרו לחברות פרטיות של תשובה, בעוד שהחובות של דלק נדל"ן לבנקים ולמס הכנסה מוערכים ב־700 מיליון שקל, ולכן החברה פועלת למימוש נכסים כדי להגדיל את קופת המזומנים שלה.

 

ברק ואסי טוכמאייר פאנגאיה נדל"ן ברק ואסי טוכמאייר פאנגאיה נדל"ן

 

עבור פאנגאיה מדובר בעסקה "חלומית" של רכישת אחת מרצועות הקרקע הסמוכות לים, האחרונות בארץ, ובאזור הביקוש הייחודי של חוף הכרמל הכולל תשתיות חינוכיות וקהילתיות טובות וגישה נוחה לרכבת וכביש החוף. החברה תחל בשיווק הקרקע ללקוחותיה.

 

פאנגאיה נדל"ן מקבוצת קנדה ישראל נחשבת לאחת מקבוצות הנדל"ן המובילות בארץ. בבעלותה מאות אלפי מ"ר למגורים ומסחר בארץ ובחו"ל.

 

בתל אביב בלבד מקימה הקבוצה כ־2,000 יחידות דיור באזור ביקוש, בהם פרויקט בלו תל אביב ופרויקט W בעיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x