בורסת ת"א

פרסום ראשון

הפניקס רכש מניות רציו מיגאל לנדאו ואביו ב-28.5 מיליון שקל

מדובר ב-65% מהון המניות של יגאל ורוב אחזקותיו של ישעיהו. יגאל לנדאו: "המכירה היא חלק ממדיניות השתתפות עקבית של הבעלים בכל סבבי הנפקה. אין בכוונתי למכור עוד מניות"

שי סלינס ורחלי בינדמן 12:1513.01.13

חברת הביטוח הפניקס רכשה מניות רציו מיגאל לנדאו ואביו ישעיהו לנדאו בעלי השליטה בשותפות, בהיקף של 28.5 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

יגאל מכר 80 מיליון מניות המהוות כ-65% מכלל המניות שהיו בבעלותו, בעוד שאביו מכר כמעט את כל אחזקותיו - 4 מיליון מניות. השניים מכרו מניות במחיר של 34 אגורות - נמוך ממחיר הבסיס של המניה היום בשוק ב-4%.

 

מנכ"ל רציו יגאל לנדאו אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי לאור פניה מגוף מוסדי גדול, החליטו בשותפות להיענות להצעה ולמכור בעסקה שמחוץ לבורסה. "אנו עדים לאחרונה לעניין גובר ולהצעות אטרקטיביות מצדם של גופים מוסדים במניית רציו, אך אין בכוונתי למכור עוד מיחידות רציו", אמר לנדאו.

 

"אנו כבעלי רציו תומכים במדינות של השתתפות עקבית בכל סבבי הנפקה, בהתאם לאחזקתנו ויש להסתכל על עסקה זו כחלק ממדיניות זו", אמר לנדאו והתכוון ל-8 מיליון שקל  שהוזרמו על ידי הבעלים של רציו בהנפקה של החברה שבוצעה לפני מספר ימים.

 

במהלך השנה צפויה רציו לקבל כחצי מיליארד שקל (160 מיליון דולר) במזומן בעקבות רכישת 30% ממאגר לווייתן על ידי חברת וודסייד האוסטרלית הנחשבת לחברה המובילה בעולם בתחום הגז הטבעי הנוזלי, בעבור 2.5 מיליארד דולר. הסכום צפוי להתקבל לקראת המחצית השנייה של השנה והשותפות רוצה להבטיח את צרכי המימון באמצעות הנפקה שביצעה לפני מספר ימים.

 

קידוח לווייתן קידוח לווייתן

 

משקיעי רציו, אבנר ודלק קידוחים המתינו זמן רב לחדשות על סגירת ההסכם למכירת נתח מלווייתן. הסכם זה חיוני לצורך פיתוח המאגר. האחזקה של השותפויות הישראליות בלווייתן קטנה מ־60.3% ל־40%, וכך ההוצאות היחסיות הצפויות להן בפיתוח לווייתן קטנו בהתאם, התקבולים מוודסייד יממנו חלק קטן מעלויות הפיתוח של חיבור התשתית לישראל, והאשראי מנובל יממן חלק נוסף. בחודשים הקרובים החוזה צפוי להיחתם סופית. מעט אחר כך חזקת תמר צפויה להתחיל לספק גז למשק הישראלי. 

x