$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

עם אומיקרון אפשר לחיות, עם אינפלציה משתוללת - ממש לא

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט פרק 177 - שלושה שבועות הספיקו ליו"ר הפד ג'יי פאוול לשנות את הקו של הבנק המרכזי החשוב בעולם: אין יותר סבלנות, העלאת הריבית תגיע ומהר

שי סלינס 20:3702.12.21

שלושה שבועות בלבד חלפו מאז החלטת הריבית האחרונה בארה"ב והכל נראה שונה לגמרי. נפרדנו לשלום מהמילה "זמנית" בכל מה שקשור לאינפלציה, יושב ראש הבנק ג'יי פאוול נשמע נחרץ מתמיד לגבי העלאת ריבית קרובה והכל כאשר מעל מרחף ענן חדש ישן עם השם אומיקרון.

 

 

 

 

"כל התחזיות ציפו לירידה באינפלציה", אמר פאוול ביום שלישי בעדות בפני בית הנבחרים האמריקאי. "אנחנו רואים עקביות בעליית המחירים וזו הסיבה שאנחנו לא סבורים שהאינפלציה תהיה זמנית - עלינו לפעול בנושא". דבריו של היו"ר הגיעו לאחר רצף ארוך של שאלות מחברי קונגרס בנושא האינפלציה ותחושה של חשש כבד מיוקר המחיה ששוטף את הכלכלה הגדולה בעולם.

 

העדות של פאוול ושל שרת האוצר של ארה"ב ג'נט ילן בפני הפוליטיקאים בקפיטול היל לא השאירו את השווקים אדישים

והמסכים האדומים חזרו לוול סטריט.

 

בפרק מספר 177 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד, דיברנו על שינוי הכיוון המהיר של היו"ר פאוול השבוע. על הקשר בין הארכת הכהונה שלו לבין ההצהרות על העלאת ריבית קרובה. ניתחנו את הירידות בשווקים בעקבות העדות וגם על כמה צפוי האומיקרון להשפיע על המסחר בתקופה הקרובה.

 

האזנה נעימה!

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

ג'נט ילן, שרת האוצר של ארה"ב ג'נט ילן, שרת האוצר של ארה"ב צילום: AP

 

x