$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

המועמד המוביל לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח: יפתח רון־טל

לאחר שהיו"ר מוטי רוזן נאלץ לעזוב בשל סכסוך עם המנכ"ל רן עוז, בוחן בעל השליטה שלמה אליהו מועמדים מחוץ לחברה, בהם בכיר בבנק ורואה חשבון מוביל. אליהו כבר נפגש כמה פעמים עם רון־טל, המכהן כיו"ר חברת החשמל

גולן חזני 06:5706.05.21

שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת הביטוח מגדל, מעדיף למנות יו"ר חיצוני לחברה. לכלכליסט נודע כי יו"ר חברת החשמל יפתח רון־טל הוא מועמד מרכזי לתפקיד, וכבר קיים באחרונה כמה פגישות עם אליהו. 

רון־טל קיווה להתמנות במהלך השנה אחרונה לתפקיד יו"ר שופרסל, אבל ועדת הדירקטוריון החליטה לבחור במועמד אחר, יקי ודמני, ומשכך הוארכה תקופת כהונתו של רון־טל בשנתיים נוספות כיו"ר חברת החשמל. 

שלמה אליהו שלמה אליהו צילום: עמית שעל

 

רון־טל נחשב ליו"ר דומיננטי, ואם יתמנה, הרי שהדינמיקה בינו לבין מנכ"ל חברת הביטוח, רן עוז, עשויה להיות מעניינת ואולי אף מורכבת. עם זאת, מדובר במנכ"ל שמגיע מחוץ לתחום הביטוח, וגם עוז הוא כזה.

 

ככל הידוע, אליהו פנה גם לבכיר בבנק מוביל ולרואה חשבון מהשורה הראשונה בארץ, אולם בסופו של דבר, המועמד המוביל כרגע הוא רון־טל.

 

יפתח רון טל יפתח רון טל צילום: אולפן כלכליסט

 

היו"ר שימונה יחליף את מוטי רוזן, היו"ר הקודם של מגדל, שהספיק לכהן בתפקידו שלושה חודשים בלבד לפני שנאלץ לעזוב. זאת לאחר שהדירקטוריון תמך בעוז במאבק בין השניים.

 

רון־טל (65) הוא אלוף לשעבר בצה"ל, ובתפקידו האחרון כיהן כמפקד זרוע היבשה.

x