$
בורסת ת"א

בדרך להנפקה: שיכון ובינוי אנרגיה ממנה מנכ"ל

הקבוצה נערכת להנפקת החברה הבת שיכון ובינוי אנרגיה לפי שווי של 5 מיליארד שקל - רווה כיהן בארבע השנים האחרונות כמנכ"ל שיכון ובינוי זכיינות

ענת רואה 07:2905.05.21

עם הפנים לבורסה: שיכון ובינוי הודיעה היום רשמית על מינויו של אלון רווה לתפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי אנרגיה. רווה החל את תפקידו לפני מספר שבועות והוא מחליפו של רועי יקיר, שמילא את התפקיד במשך שנה.

 

רווה כיהן בארבע השנים האחרונות כמנכ"ל שיכון ובינוי זכיינות. בעבר כיהן כסמנכ"ל הכספים של שיכון ובינוי (וכן כסמנכ"ל הכספים של בזק) והוביל את הפעילויות שלה בארה"ב.

 

לתפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי זכיינות ימונה סמנכ"ל הנכסים של החטיבה גבי דוד, שהצטרף לשיכון ובינוי לפני 9 שנים, לאחר שמילא שורה של תפקידים בבנק מזרחי־טפחות ובאגף החשב הכללי במשרד האוצר.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", שיכון ובינוי נערכת להנפקת שיכון ובינוי אנרגיה לפי שווי של 5 מיליארד שקל.

 

בתוך כך, שיכון ובינוי דיווחה אתמול כי היא קיבלה בלעדיות על מגעים לרכישת מלוא הזכויות להקמת ארבע תחנות כוח סולאריות במדינת ג'ורג'יה בארה"ב, בהספק כולל של יותר מ־300 מגה־ואט. תחילת הקמת הפרויקטים צפויה בשנה הבאה והפעלתם המסחרית צפויה ב־2023. עלויות ההקמה הצפויות עומדות על 300 מיליון דולר, כשלתחנות כבר יש הסכם למכירת חשמל בתעריף קבוע ל־15 שנה.

 

 

אלון רווה אלון רווה צילום: יריב כץ

 

x