בורסת ת"א

מההסעדה לתשלומים: מנכ"ל חדש לחברת שב"א

מנכ"ל סיבוס לשעבר איתן לב טוב מונה למנכ"ל החברה האחראית על תשתית התשלומים בישראל - ייכנס לתפקיד בחודש יולי; האתגרים המרכזיים שממתינים לו: היפרדות מהחברה האחות מס"ב והתאמת שב"א למהפכה בעולם התשלומים

עירית אבישר 12:4603.05.21

מתחום ניהול ההסעדה לתשלומים: מנכ"ל חברת סיבוס- סודסקו איתן לב טוב מונה למנכ"ל חברת שב"א, המנהלת את תשתית התשלומים בישראל. שב"א, שהיא חברה ציבורית ללא גרעין שליטה הודיעה היום על המינוי.  

לב טוב צפוי להיכנס לתפקיד בחודש יולי, ולהחליף את מנכ"ל שב"א הנוכחי משה וולף, שהודיע לפני מספר חודשים על רצונו לעזוב - המינוי החדש נדרש לאישור בנק ישראל.

 

סיבוס מנהלת פלטפורמה לחברות וארגונים המבקשים לסבסד ארוחות לעובדיהם, שמבצעים את ההזמנות דרך אפליקציה ייעודית של החברה. לפני שנה היא אף חברה לשיתוף פעולה עם אפליקציית המשלוחים וולט. ללב טוב רקע בתחום הטכנולוגיה- הוא כיהן בעבר בין היתר כמנכ"ל ומנהל הפעילות באירופה של חברת התוכנה ניפנדו.

 

המנכ"ל הפורש וולף ניהל גם את החברה האחות של שב"א, חברת מס"ב, שעוסקת בעיקר בהעברות תשלומים. במסגרת סיכום עם בנק ישראל ורשות התחרות, החלה ההפרדה בין ההנהלות של החברות שב"א ומס"ב, שתיהן בשליטת הבנקים. לאחרונה הוחלט כי אודליה משה אוסטרובסקי תמונה למנכ"לית מס"ב. בעוד שמשה אוסטרובסקי היא מינוי פנימי, בשב"א הוחלט כי המחליף של וולף יגיע מבחוץ.

 

כאמור, החברות הגיוע להסכמות עם רשות התחרות לגבי הפרדה מדורגת שתתבצע ביניהן, כאשר הדבר הראשון שיופרד הוא ההנהלות וסוגיית המערכות הטכנולוגיות המשותפת תיבחן בהמשך.

 

ההפרדה בין החברות אינה תהליך פשוט, בעיקר מבחינה תפעולית וטכנולוגית, וזהו האתגר המרכזי שמצפה לשני המנכ"לים החדשים בתפקיד. בנוסף לכך, עולם התשלומים עומד בפני מהפכה. כך למשל, השבוע צפויה ענקית הטכנולוגיה אפל להשיק את שירות התשלומים שלה בישראל. ההתמודדות עם המהפכות בענף, והצורך לפתח מוצרים חדשים יהיו גם כן אתגר מרכזי ללב טוב בקדנציה שלו.

  

איתן לב טוב איתן לב טוב צילום: נמרוד גליקמן

x