$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

עסקת דמרי ויינות ביתן מתנדנדת; דמרי: "מדובר בשמועות"

מקורבים לעסקה טוענים שהתפוצץ המשא ומתן בין יגאל דמרי וקרן שקד לבין נחום ביתן לכניסה לשותפות ברשת הסופרמרקטים שבשליטתו; דמרי היה אמור להזרים לרשת הלוואות בעלים של 250 מיליון שקל ולקבל 30% מהמניות; דמרי מכחיש: "יש הסכמים חתומים ואנחנו מחכים"

נווית זומר 12:1320.04.21

מתנדנד המשא ומתן בין יגאל דמרי וקרן שקד לבין נחום ביתן לכניסה לשותפות ברשת הסופרמרקטים יינות ביתן שבשליטתו. כך נודע לכלכליסט.

 

לפי מקורבים לעסקה מתוך הבנקים, המשא ומתן התפוצץ. אך דמרי מכחיש וטוען שהעסקה ממשיכה כמתוכנן.

 

לפי פרטי העסקה, דמרי אמור להזרים לרשת הלוואות בעלים בסך 250 מיליון שקל ולקבל בהנפקת הרשת המתוכננת כ-30% ממניותיה.

 

המחלוקות שמעיבות על העסקה נוצרו כשהתברר לדמרי כי נדרשת הזרמה גדולה יותר מצידו לרשת, לאחר שחברות ביטוח האשראי המבטחות את ספקי הרשת דרשו בטחונות נוספים. על רקע זה, דמרי וקרן שקד העלו את הדרישות לפיקוח ומעורבותן והפיקוח שלהן על הניהול השוטף של הרשת והחלטות מהותיות של ביתן. דרישות שנתקלו בהתנגדות של ביתן.

 

עוד נודע לכלכליסט כי חברת אלקטרה מוצרי צריכה שהתעניינה ברשת בעבר חזרה לקיים מגעים מול ביתן, כשברקע עומדת העסקה עם קבוצת המשקיעים בראשות הפניקס, שהציעו להזרים לחברה 300 מיליון שקל לפי שווי חברה של 150 מיליון שקל, בעסקה שהייתה מפקיעה את השליטה מידי נחום ביתן, והוקפאה עם התקדמות העסקה עם דמרי.

 

העסקה עם דמרי הייתה אמורה לפרוע את חובות הרשת לבנקים ובכך לשחרר את נחום ביתן ואת הרשת מהמגבלות שהבנקים השיתו עליהם במעורבות בניהול.

 

דמרי אמר בתגובה "יש הסכמים חתומים ואנחנו מחכים. מדובר בשמועות". 

 

מימין: יגאל דמרי ונחום ביתן ברקע סניף של יינות ביתן מימין: יגאל דמרי ונחום ביתן ברקע סניף של יינות ביתן צילום: צביקה טישלר, עמית שעל, אוראל כהן

 

x