בורסת ת"א

מנהלת חדשנות הטילים והחלל בתע"א מצטרפת לדירקטוריון סקאוטקאם

החברה הישראלית, העוסקת בפיתוח פתרונות צילום וידאו זעירים למרות שונות, גייסה לאחרונה לדירקטוריון שלה גם את היזם מורי ארקין - שאף השקיע בה בעבר. כעת מגייסת סקאוטקאם את ענבל קרייס מהתעשייה האווירית

גולן חזני 13:5018.04.21

רכש נוסף לסקאוטקאם: ענבל קרייס, מנהלת החדשנות בחטיבת מערכות טילים וחלל בתעשייה האווירית, מצטרפת לדירקטוריון החברה הישראלית העוסקת בפיתוח פתרונות צילום וידאו זעירים. 

 

קרייס שימשה גם כסגנית מנהל מפעל החלל של התעשייה האווירית לישראל וכראש פרויקט הפיתוח "חץ 3", והובילה את צוות התעשייה האווירית שהיה אחראי על תכנון ובניית החללית "בראשית" במסע לירח. קרייס מנהלת כיום, בנוסף, את משימת רקיע המדעית לתחנת החלל הבינלאומית. 

 

 

גם היזם מורי ארקין, שהשקיע לפני קצת פחות משנתיים שני מיליון דולר בחברה, הצטרף לאחרונה לדירקטוריון החברה. במסגרת המהלכים האחרונים שמבצעת סקאוטקאם היא גם גייסה 20 מיליון דולר, בהובלת ארקין, ממספר גופים מוסדיים מובילים בגיוס שהובילה ברק קפיטל. בעקבות הגיוס, הדירקטוריון, בראשו עומד פרופ' בנעד גולדווסר, החליט לנקוט צעדים כדי להעלות את החברה הנסחרת היום ב-OTCQB לנאסד"ק.

 

סקאוטקאם עוסקת בפיתוח ויצור פתרונות צילום וידאו זעירים וחדשניים שעמידים לתנאי סביבה קיצוניים. החברה מספקת את רכיביה, המבוססים על המצלמות הקטנות בעולם ועל טכנולוגיות משלימות, לחברות בתעשיות שונות. מכיוון שהמצלמות שלה נחשבות לקטנות במיוחד היא פונה מראש לשווקים בהם יש בעיות "גישה" – תחום הרפואה, הביטחון, התעופה והחלל. המצלמה של סקאוטקאם אף נדרשה לאחת המשימות של NASA בחלל החיצון.  

מורי ארקין מורי ארקין

 

 

"אנו שמחים על הצטרפותה של ענבל קרייס לסקאוטקאם ובטוחים שהיא תעניק תוספת חשובה לדירקטוריון שלנו", אמר יו"ר החברה, בנעד גולדווסר. "אני משוכנע שהרקע המקצועי והניסיון העשיר של ענבל בתחומי הטכנולוגיה והחלל יתרמו רבות ויסייעו לסקאוטקאם להתפתח בעולמות אלה.

 

"סקאוטקאם זיהתה הזדמנויות עיסקיות גדולות בתחומי התחזוקה והתחזוקה המונעת, שהינה אבן יסוד של החלק הצומח ביותר בתעשייה כיום, ה-industry 4.0. סקאוטקאם תוכל למקסם את הערך השיווקי והעיסקי של הטכנולוגיות שהיא פיתחה עד כה, כולל המיקרו מצלמות העמידות בתנאי קיצון ושיטות השידור החוטיות והאלחוטיות הייחודיות שלה, וליצור כך מהפכה בתוך המהפכה התעשייתית הרביעית".

x