$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

חברת הנדל"ן ארגו תנפיק לפי שווי של מיליארד שקל

החברה שהקימו גל טננבאום ואופיר רחמים, לשעבר מנהלי בראק אן.וי, תונפק במאי. ארגו תנסה לגייס 300 מיליון שקל

גולן חזני 07:1111.04.21

גל טננבאום ואופיר רחמים, לשעבר מנהליה הבכירים של חברת הנדל"ן בראק אן.וי, לוקחים את חברת ארגו שבניהולם לבורסה בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי ארגו תנסה בחודש הבא לגייס 300 מיליון שקל, לפי שווי של כמיליארד שקל, על בסיס דו"חות 2020. החברה הגישה תשקיף לרשות ני"ע. 

רחמים וטננבאום הקימו את ארגו אחרי שעזבו את בראק אן.וי, שהיתה בשליטת שמעון ויינטרוב ורונן פלד.  

הבורסה לניירות ערך בתל אביב הבורסה לניירות ערך בתל אביב צילום: יאיר שגיא

 

ארגו (Argo Properties N.V) פועלת בענף הנדל"ן למגורים בגרמניה, שהוא תחום התמחותם של טננבאום, רחמים ופרד גניה מתקופתם בבראק. החברה קונה בניינים לשימור, בעיקר בערים לייפציג ודרזדן, משדרגת אותם, ומוכרת לאחר מכן את הדירות. החברה מחזיקה גם במתחם גדול בברלין, שמיועד לבנייה למשרדים.

 

את ההנפקה יוביל אוריון גרופ בניהולו של ארז גולדשמיט, ובבעלות רפי ליפא ועמית גל, שמחזיקה באחוזים בודדים במניות החברה. בסבב הגיוס הראשון, שהושלם לקראת סוף 2018, גייסה ארגו 100 מיליון יורו ממשקיעים פרטיים ומוסדיים בישראל. בהמשך גוייסו סכומים נוספים. הפניקס וכלל ביטוח מחזיקות כ־24% כל אחת ממניות החברה, ומורי ארקין וקרן ספרה מחזיקים בנתח קטן יותר. טננבאום ורחמים מחזיקים בכ־10% כל אחד.

 

טננבאום ורחמים כיהנו עד לפני כשנה כמנכ"לים משותפים בבראק אן.וי. כהונתם היתה מתגמלת במיוחד. לפי הערכות, השניים קיבלו תמורה כוללת של כ־250 מיליון שקל הקשורה לתפקידם. תמורה שכללה, בין היתר, שכר שוטף, מענקים בעת סיום תפקידם ותמורה ממכירת מלוא מניותיהם. ארגו ביקשה להנפיק כבר לפני שנה, אבל דחתה את תוכניותיה.

x