$
בורסת ת"א

מיטב דש, כלל ביטוח ובנק הפועלים הגישו יחד הצעה לרכישת נכסי פסגות

הקבוצה שמצטרפת למתמודדות על רכישת חלק מנכסי בית ההשקעות מתחייבת לקלוט 75% מעובדי פסגות קרנות נאמנות ופסגות ני"ע; ההצעה נמוכה יותר מהצעות אחרות - הומלץ לקבוצה להעלות את הסכום שהציעה; אלטשולר שחם רוכשת את פעילות הגמל והפנסיה של פסגות

עירית אבישר 09:3804.04.21

קבוצה חדשה מצטרפת להתמודדות על רכישת חלק מנכסי בית ההשקעות פסגות: מיטב דש, כלל ביטוח ובנק הפועלים (באמצעות חברת ניהול התיקים של בנק- פעילים ניהול תיקי השקעות) הגישו בשבוע שעבר הצעה לקרן אייפקס לרכישת חברות קרנות הנאמנות ופסגות ני"ע.

 

מיטב דש הציבורית דיווחה על כך לבורסה, ומהדיווח עולה כי הצעתה כוללת התחייבות להעסיק 75% מעובדי החברות הרלוונטיות לאחר העסקה.

 

מה דעתך על מניית מיטב דש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הצעה זו מצטרפת לשתי הצעות נוספות שהוגשו: האחת של קבוצה הכוללת את אקסלנס, אי.בי.אי וסיגמא. והקבוצה השנייה הכוללת את חברת וואליו קפיטל, שבשליטת רני צים, יואן קדוש ומשקיעים נוספים.

 

במיטב דש מציינים כי נמסר להם מקרן אייפקס שההצעה שהגישה הקבוצה נמוכה יותר מההצעות האחרות, וכי היא ממליצה להם להעלות את המחיר, אם הם רוצים להישאר בתהליך. לפי הערכות ההצעות האחרות כוללות את רכישת הנכסים לפי שווי של 350 מיליון שקל.

 

הנכסים הנמכרים הם חברת קרנות הנאמנות המנהלת נכסים בהיקף של מעל ל-40 מיליארד שקל, וחבר הבורסה וניהול התיקים המנהל נכסים בהיקף של 50 מיליארד שקל. יחד עם זאת, מרבית הנכסים בניהול התיקים הם קופות מפעליות, קרי נכסים בהם דמי הניהול נמוכים למדי. במקביל לכך, פעילות הגמל והפנסיה של פסגות אמורה להימכר לאלטשולר שחם גמל ופנסיה, בהנחה שהעסקה תצלח את אישור הרגולטורים.

 

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש אילן רביב מנכ"ל מיטב דש צילום: עמית שעל

x