$
שווקי חו"ל

בצעד נדיר: בעלי המניות של סטארבקס הצביעו נגד הצעת השכר למנכ"ל

הדבר עשוי להצביע על כך שחלקם חושבים ששכרו של קווין ג'ונסון גבוה מדי - וזאת בניגוד לדעת הדירקטוריון של רשת בתי הקפה; כנראה שבעלי המניות הושפעו מחוות דעת של חברות ייעוץ בעניין; סטארבקס: "מכבדים אך לא מסכימים"

חדשות חוץ 13:4320.03.21
בעלי המניות של רשת בתי הקפה סטארבקס הצביעו נגד הצעת השכר של המנכ"ל קווין ג'ונסון בצעד נדיר שעשוי להצביע על כך שחלק מהם חושבים שהוא מרוויח יותר מדי.

 

 

 

לפי דיווח של CNN, ג'ונסון הרוויח בונוסים בשווי 1.86 מיליון דולר בשנה הפיסקאלית 2020, זאת בנוסף לבונוס שנועד לשמור אותו בתפקיד עד סוף השנה הפיסקאלית 2022, כך לפי מסמכים שהעבירה החברה לרגולטורים. "הדירקטוריון תמך פה אחד בגמול המבוסס על ביצועים שהוענק למנהלים הבכירים שלנו בשלהי 2019", מסרה חברת הדירקטוריון מארי דילון, המשמשת גם מנכ"לית חברת אולטרה ביוטי. לדבריה, החברה תנסה להבין טוב יותר את פשר ההצבעה. היא הוסיפה כי "הדירקטוריון וההנהלה ימשיכו לתקשר עם בעלי המניות בחודשים הקרובים כדי להבין את נקודת המבט שלהם וזאת כחלק מבדיקה מתמשכת של תוכנית התגמולים לבכירים".

 

סטארבקס סטארבקס צילום: בלומברג

 

חברות מבקשות בדרך כלל לקבל אישור לא מחייב לחבילת התגמולים של הבכירים מצד בעלי המניות. מכיוון שמדובר בהצעה לא מחייבת החברות לא צריכות לבצע שינויים בהתבסס על תוצאות ההצבעה, אך הן כן מחויבות מבחינה חוקית לאפשר למשקיעים להצביע על התגמולים.

 

המנכ"ל ג'ונסון המנכ"ל ג'ונסון צילום: בלומברג

 

לפי קאי ליקפט, שותף בפירמת עורכי הדין סידלי אוסטין שמתמחה בתגמול בכירים, נדיר שההצעות הללו לא זוכות לאישור. לדבריו, כשהמשקיעים מסמלים שלדעתם מנהל מרוויח יותר מדי, זה לרוב סימן שהם לא מרוצים. לרוב לבעלי המניות "לא אכפת אם המנכ"ל מרוויח הרבה כסף, כל עוד הביצועים יוצאים מהכלל", סיכם.

 

מה דעתך על מניית STARBUCKS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במקרה של סטארבקס, נראה שהמשקיעים הושפעו מחוות הדעת של ISS וגלאס לואיס, שתי חברות ייעוץ שמספקות המלצות לגבי האופן שבו יש להצביע על הצעות שונות כדי להבטיח החזרים גבוהים ככל האפשר. ב-ISS המליצו הפעם להצביע נגד ההצעה בטענה שההצדקה הרציונאלית לגודל חבילת התגמולים אינה מספיקה, ובגלאס לואיס טענו כי בסטארבקס משלמים למנכ"ל "יותר מאשר המתחרים, אך הביצועים גרועים יותר".

 

מסטארבקס נמסר בתגובה על ההמלצות "אנחנו מכבדים אך לא מסכימים", וציינו כי התגמול מייצג את השווי שהביא ג'ונסון לחברה ונועד לשמור אותו בתפקיד עד סוף 2022, בתקופה שבה החברה מקדמת אסטרטגיית צמיחה מהירה.

x