$
שווקי חו"ל

כלל ביוטכנולוגיה תנפיק ספאק בנאסד"ק כדי לרכוש חברה ישראלית

החברה הודיעה על כוונותיה להקים חברת ארנק, שתגייס את כספי המשקיעים במטרה לרכוש חברה ישראלית בתחום מדעי החיים; במקביל פירסמה כלל ביוטכנולוגיה את הדוחות הכספיים והציגה מעבר לרווח נקי ב-2020 אחרי הפסד ב-2019

חזי שטרנליכט 11:0018.03.21

קדחת הספאקים ממשיכה לייצר הזדמנויות חדשות. כלל ביוטכנולוגיה הודיעה הבוקר (ה') על כוונתה להנפיק חברת ספאק (SPAC או חברת ארנק) - חברה שמגייסת את כספי המשקיעים במטרה להשקיע אותם ברכישת חברה או פעילות אחרת.

 

הספאק של כלל ביוטכנולוגיה אמור לגייס 100 מיליון דולר בבורסת נאסד"ק בניו יורק, ותכליתו היא לרכוש או למזג לתוכו חברה ישראלית בתחום מדעי החיים. לפי הודעת החברה, היא מתכננת לרכוש חברה בתחומי הביוטכנולוגיה, פיתוח תרופות, רפואה דיגיטלית או טכנולוגיה רפואית.

 

 

 

עפר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה עפר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה צילום: ערן לביא

 

 

בין הסיבות לשימוש בספאק, נמצאת המהירות שבה הוא מאפשר לבצע עסקאות. הספאק מאפשר מיזוג תוך חודשים בודדים במקום שחברה פרטית תצא להנפקה שנמשכת לפחות תשעה חודשים. השימוש בו הוא מהיקף של 100 מיליון דולר, כאשר השווי של הפעילות הנרכשת נקבע למעשה מראש, זאת בניגוד להנפקה ראשונית לציבור (IPO) שם השווי נקבע בסוף לפי תנאי השווקים הפיננסיים ולכן פחות ודאי.

 

בנוסף דיווחה הבוקר כלל ביוטכנולוגיה על משא ומתן שהיא מנהלת עם שותפות המו"פ אלמדה ונצ'רס, שהונפקה לאחרונה בבורסה בתל אביב. בכוונת כלל ביוטכנולוגיה למכור לאלמדה את החזקותיה בקרנות אנטומיה בשווי שבין 17 ל-20 מיליון שקל. המהלך יאפשר לכלל ביוטכנולוגיה להתמקד בהחזקות בתחום פיתוח התרופות והביוטכנולוגיה.

 

אלמדה תוכל להתרכז בפיתוח קרנות אנטומיה שעוסקות בתחום הטכנולוגיה הרפואית (Healthtech). ככל שתצליח העסקה, יהפכו חברות הביטוח מגדל והראל שהחזיקו יחד עם כלל ביוטכנולוגיה באנטומיה, לבעלי יחידות השתתפות באלמדה.

 

עוד פירסמה הבוקר כלל ביוטכנולוגיה את התוצאות הכספיות שלה לשנת 2020. הכנסות החברה זינקו ב-55% בעקבות אקזיטים ומימושי השקעות שביצעה, והסתכמו ב-246.9 מיליון שקל. בשורה התחתונה עברה החברה לרווח נקי של 49.8 מיליון שקל, לעומת הפסד של 326.2 מיליון שקל ב-2019, הפסד שנבע בעיקרו ממחיקות מסיביות שביצעה החברה בהיקף של 278 מיליון שקל. כתוצאה מהרווח החליט דירקטוריון החברה כי היא תחלק דיבידנד של 36 מיליון שקל.

x