$
בורסת ת"א

לפני ההנפקה בת"א: סיפיה זכתה במכרז סיני להטמעת מערכות בטיחות הרכב שלה

החברה מייצרת מערכות לחמישה דגמים עתידיים שמיוצרים בסין - עבור מותג אמריקאי; סיפיה מתכננת לגייס עשרות מיליוני דולרים לפי שווי של 570 מיליון שקל (לפני הכסף) באחוזת בית; המערכת של סיפיה מנטרת את פני הנהגים ברכב ובודקת מצבים שבהם הם עלולים לנמנם מאחורי ההגה או שדעתם מוסחת - ומתריעה

חזי שטרנליכט 10:3209.03.21

חברת סיפיה (Cipia), שנמצאת בשלבים מתקדמים לקראת גיוס בהנפקת מניות בבורסה של תל אביב, הודיעה כי זכתה במכרז בסין, עבור מותג רכב אמריקאי, להתקנת מערכות הבטיחות שלה בחמישה דגמי רכב עתידיים. סיפיה מתכננת לגייס בת"א עשרות מיליוני דולרים, לפי שווי שבשלב זה טרם נחשף.

 

התכנון של החברה הוא לנצל את שוק הגיוסים הלוהט בת"א לטכנולוגיות חדשות. לפי ההערכות סיפיה תבקש להשיג שווי שנע בין 540 ל-570 מיליון שקל (160-170 מיליון דולר) לפני הכסף ולגייס כ-20% בהנפקה הראשונית, כלומר בהערכה גסה בין 100 ל-120 מיליון שקל.

 

 

המערכת של סיפיה נועדה להתריע נהגים שהיא מזהה שדעתם מוסחת בעת הנהיגה המערכת של סיפיה נועדה להתריע נהגים שהיא מזהה שדעתם מוסחת בעת הנהיגה צילום: שאטרסטוק

 

החברה טרם הגישה טיוטת תשקיף ציבורית, אך לפי ההערכות היא נמצאת בשלב מתקדם לקראת השלב הזה, ושלב זה צפוי כבר בטווח של השבועות הקרובים.

 

סיפיה, שבעבר שמה היה אייסייט טכנולוגיות (Eyesight Technologies), מייצרת טכנולוגיה לעיבוד תמונה שמנטרת את פני הנהגים ברכב. כך באמצעות אותה טכנולוגיה היא בודקת מצבים שבהם הם עלולים לנמנם מאחורי ההגה או שדעתם מוסחת - ולהתריע.

 

לפי החוזה החדש, יצרן רכב אמריקאי בסין בחר בה כספק למערכת ניטור נהג (טכנלוגיה המכונה: DMS או Driver Monitoring Systems) ב-5 דגמי רכב עתידיים. מי שתטמיע את המערכת של סיפיה היא חברת ג'ונג'י (Junjie), ספקית מכלולי רכב סינית מובילה (Tier 1).

 

סיפיה פיתחה טכנולוגיית ראייה ממוחשבת המבוססת על בינה מלאכותית, המאפשרת למערכת לנטר בזמן אמת סממנים חזותיים לנהיגה בהסחת דעת ואף נמנום מאחורי ההגה. הטמעת המערכת מאפשרת ליצרנים לספק ללקוחותיהם פתרון אמין להתראות מצילות חיים ומניעת תאונות פוטנציאליות.

x