בורסת ת"א

תנופורט מעדכנת: שווי נכסינו צמח ב-11% ברבעון החולף

לפי ההערכות בשוק, המהלך מקדים צעד של הרחבה נוספת של סדרת האג"ח של החברה, שהיקפה כיום עומד על 320 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 16:3122.02.21

חברת תנופורט עידכנה היום (ב') את המשקיעים בבורסה כי שווי נכסיה צמח ברבעון האחרון של 2020 ב-70 עד 75 מיליון שקל, שמהווים עלייה של כ-11% ביחס לתום הרבעון השלישי של השנה הקודמת.

לפי ההערכות בשוק, צעד זה מגיע לקראת הרחבה אפשרית של סדרת האג"ח של החברה (א') שהיקפה כ-320 מיליון שקל ושנסחרת בתשואה לפדיון של 2.21%.

 

בעלי השליטה בתנופורט, ירון אדיב המשמש כיו"ר החברה, וכידן דהרי המכהן כסגן יו"ר והמנכ"ל שלה, מחזיקים ב-100% מתנופורט, שבבורסה נסחרות רק אג"ח שלה ולא מניות. באפריל האחרון רכשו אדיב ודהרי את חברת ישפרו מחברת נכסים ובניין, עוד כשהייתה בשליטת אדוארדו אלשטיין. העסקה נעשתה בתמורה ל-800 מיליון שקל ובהמשך ניתנה לתנופורט האפשרות להשתתף בעסקה. ככל הידוע אין קשר בין ההרחבה הפוטנציאלית של סדרת האג"ח ובין השלמת מימון העסקה על ידי אדיב ודהרי. 

מימין: כידן דהרי וירון אדיב, בעלי השליטה בתנופורט מימין: כידן דהרי וירון אדיב, בעלי השליטה בתנופורט צילום: ישראל הררי

 

תנופורט עוסקת בתחום הנדל"ן המניב ונותנת שירותי אחסנה וקרור. החברה דיווחה כי קיבלה טיוטות של הערכות שווי האומדות את שווי הנכסים של החברה בטווח שבין 708 ל-713 מיליון שקל, המשקף עלייה של 70 עד 75 מיליון שקל בשווי הכנסים לעומת שוויים בסוף הרבעון השלישי של 2020, שעמד אז על 640 מיליון שקל.

 

בתנופורט ציינו כי הערכת השווי המעודכנת אינה כוללת את חלק החברה בחברת צמח, המטופלת לפי שיטת השווי המאזני. עיקר העלייה נובע מעליה בדמי השכירות למ"ר, אכלוס שטחים פנויים ושינוי בשיעורי ההיוון כתוצאה מעלייה לביקוש למתחמי אחסנה, לוגיסטיקה ומרכזים פתוחים.

 

הזינוק של 11% בשווי הנכסים של תנופורט בתוך שלושה חודשים מושפע מהעדפה ברורה של תחום הלוגיסטיקה, שהפך לתחום לוהט בקרב המשקיעים בשנים האחרונות. גם מגפת הקורונה מחזקת את הענף, שכן הביקוש למרכזי לוגיסטיקה גובר בשל המעבר לסחר אונליין, כמו גם בשל העובדה שאינם נסגרים או מושפעים מהמעבר לעבודה מהבית או תנועת קהל לקוחות.

x