שווקי חו"ל

אחרי ההשקעה: מורי ארקין מצטרף לדירקטוריון סקאוטקאם

לפני פחות משנה השקיע איש העסקים מורי ארקין בחברה המתמחה בפיתוח מצלמות וידאו זעירות, וכעת הוא יצטרף אליה כדירקטור; במקביל, סקאוטקאם תמנה את ראש להק ציוד לשעבר בחיל האוויר לתפקיד בכיר בחברה

גולן חזני 10:2122.02.21

איש העסקים מורי ארקין מצטרף לדירקטוריון חברת סקאוטקאם, המפתחת ומוכרת פתרונות ראייה המבוססים על מצלמות וידאו זעירות.

 

זאת פחות משנה לאחר שהשקיע ארקין בחברה 2 מיליון דולר, באמצעות חברת האחזקות שלו המחזיקה בתיק ההשקעות בתחום מדעי החיים, שמוערך במעל מיליארד דולר.

 

סקאוטקאם היא אחת החברות המובילות כיום בפיתוח ויצור פתרונות צילום וידאו זעירים וחדשניים שעמידים לתנאי סביבה קיצוניים.

מורי ארקין מורי ארקין צילום: בועז אופנהיים

 

 

החברה מספקת את רכיביה, המבוססים על המצלמות הקטנות בעולם, לחברות בתעשיות שונות. כיוון שהמצלמות שלה נחשבות לקטנות במיוחד היא פונה לשווקים שיש להם תועלת במצלמות קטנות - תחום הרפואה, הביטחון, התעופה והחלל. המצלמה של סקאוטקאם אף נדרשה לאחת המשימות של נאס"א בחלל.

  

במקביל, החליטה סקאוטקאם למנות את ראש להק ציוד בחיל האוויר לשעבר, תת-אלוף יעקב בורטמן, למנהל פיתוח עסקי בתחום Industry 4.0 - ניהול מפעלים בעזרת שימוש בטכנולוגיה חכמה וחדשה. במסגרת תפקידו האחרון בחיל האוויר, היה בורטמן אחראי בין השאר על תחזוקת כל כלי הטיס של חיל האויר הישראלי.

 

בורטמן הוא פרופסור מן המניין במחלקה להנדסת מכונות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומומחה למנגנוני כשל בחומרים ולמבני מטוסים ונחשב למומחה עולמי בתחום Industry 4.0.

 

ארקין אמר: "ההחלטה שלי להצטרף כחבר לדירקטוריון סקאוטקאם משקפת את האמונה הגוברת שלי בחברה ובפוטנציאל הטכנולוגי הטמון בה מעל ומעבר לפתרונות ראיה לתחום הרפואי. להערכתי סקאוטקאם היא רק בראשיתו של מסע למימוש הפוטנציאל האדיר הטמון בה".

 

בורטמן אמר: "השימוש במצלמות הזעירות של סקאוטקאם השורדות בתנאי קיצון - כפי שהוכח בשימושה של נאס"א - כחיישנים במסגרת Industry 4.0, עשוי לשנות ולהרחיב מאד את ההזדמנות הכלכלית בשוק חדש ומתהווה זה".

 

יו"ר החברה, שנסחרת בבורסת OTCQB בארצות הברית, הוא פרופ' בנעד גולדווסר שאמר: "אנחנו מאושרים על הצטרפותם של מורי ארקין לדירקטוריון ושל קובי בורטמן לצוות הניהולי בתחום הפיתוח העיסקי של תחומי התחזוקה וה-Industry 4.0. אין ספק שזאת קפיצת מדרגה מבחינתנו ואנו מודים לשניהם על האמון והעזרה שהם צפויים להושיט בהובלת החברה בהמשך דרכה".
x