$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דוראל הקימה זרוע להשקעות בחברות אנרגיה וטכנולוגיה - תקצה בשלב ראשוני 50 מיליון שקל

חברת האנרגיה הסולארית, המורווחת 32% על השקעתה הקודמת בפינרג'י, תתמקד בחברות בשלבי התפתחות מוקדמים; יקי נוימן, מנכ"ל דוראל אנרגיה: "מכוונים את ההשקעות כך שדוראל תהיה משמעותית בהזנקת פעילות החברות שאליהן ניכנס"

צלי גרינברג 08:5822.02.21
השקעתה של דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת בחברת האנרגיה פינרג'י פתחה לה את התיאבון להשקעות נוספות: חברת האנרגיה הסולארית הקימה זרוע להשקעות בחברות אנרגיה וטכנולוגיה בשם Doral Energy-Tech Ventures (דוראל טק), ותקצה עד 50 מיליון שקל להשקעות בשנת פעילותה הראשונה. את הפעילות ינהל רועי פורמן. 

זרוע ההשקעות תבחן השקעות בחברות הנמצאות בכל שלבי ההתקדמות, הפועלות בתחומי הסולאר, רוח, ביו גז, אגירת אנרגיה, ניהול רשתות, וטיפול בשפכים ופסולת. מיקוד ההשקעות, עם זאת, יכוון בעיקר לחברות הנמצאות בשלבי ההתפתחות המוקדמים שלהן.

 

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל אנרגיה, אמר לכלכליסט, כי "מטרת ההשקעות היא לקבל יתרון תחרותי על פני שאר חברות האנרגיה שאנו מתמודדים עימן בישראל, אירופה, וארה"ב. אנו מכוונים ההשקעות כך שדוראל תהיה משמעותית בהזנקת פעילות החברות בהן נשקיע כלקוחה הראשונה שלהן, אך מבלי שנהפוך, לרוב, לבעלת שליטה בהן. אבל אנחנו לא פוסלים גם השקעה בחברות בשלבים מתקדמים יותר, כדוגמת זו שעשינו בפינרג'י.

 

נוימן הוסיף: "סדר גודל ההשקעות שאנו מכוונים לכל חברה יהיה דומה לזו שדוראל ביצעה בפינרג'י, ותתבצע בהתאם לאסטרטגיית ההשקעות שהתווינו. אם תעמוד על הפרק השקעה משמעותית יותר, היא תעלה לאישור דירקטוריון החברה".

 

דוראל השקיעה 8 מיליון שקל בחברת טכנולוגיית הסוללות הציבורית פינרג'י, כחלק מגיוס טרום IPO בגובה 30 מיליון שביצעה האחרונה בתחילת דצמבר האחרון. דוראל מחזיקה כיום בכ-1% ממניות חברת פיתוח הסוללות בעקבות ההשקעה, ששוויין עומד כיום על כ-10.6 מיליון שקל, ומבטא רווח של כ-32% על הנייר. דוראל ביצעה את ההשקעה כחלק ממזכר הבנות עליו חתמה עם פינרג'י לשיתוף פעולה במחקר ופיתוח של טכנולוגית אגירת אנרגיה באמצעות סוללות אבץ-אויר, שהיא אחת מפעילויות הפיתוח של פינרג'י.

 

יקי נוימן מנכ"ל דוראל יקי נוימן מנכ"ל דוראל צילום: דניאל שטרית

x