$
בורסת ת"א

אולייר: הוגשו הצעות משופרות להסדר חוב

המו"מ בין נציגות מחזיקי האג"ח בחברת הנדל"ן למשקיעים הפוטנציאלים ייצר בסוף השבוע האחרון שורה של התפתחויות מעניינות. שניים מהמציעים חברו והגישו הצעה מאוחדת, מציע שלישי שיפר גם הוא את הצעתו, ולראשונה הגיעה הצעה חדשה לרכישת נכס ספציפי

יניב רחימי 19:3220.02.21

קבוצת גראף שהיתה ראשונה להגיש הצעת הסדר חוב לחברת הנדל"ן אולייר ב-5 בינואר השנה, וצ'רצ'יל נדל"ן שלפני עשרה ימים הגישה הצעה משל עצמה, חברו כדי להגיש הצעה מאוחדת.

 

 

 

לפי ההצעה המשותפת, התמורה למחזיקים באיגרות החוב הלא מובטחות (סדרות ב', ד') תחולק לשני מרכיבים: מרכיב מזומן של 15 אגורות לכל אג"ח, ומרכיב אג"ח לשנתיים הנושא ריבית של 2% ומגלם תמורה עתידית של 8 אגורות נוספות. למחזיקים בסדרה ג' המובטחת בשעבוד על מניות מלון William Vale בברוקלין מוצעת תמורה של 55 אגורות במזומן ואפסייד בדמות 15% מהרווח הנקי של המלון אחרי ניכוי התמורה ששולמה למחזיקי האג"ח. למחזיקים בסדרה ה' המובטחת בשעבוד על פרויקט בושוויק שלב א' מוצעת תמורה של 72 אגורות במזומן ואפסייד בדמות 15% מהרווח מפרויקט בושוויק (שלב א' וב') לאחרי ניכוי ההוצאות של הרוכשים.

 

מלון William Vale מלון William Vale צילום: נדב נויהוז

 

גם הצמד מדיסון קפיטל ומידוו פרטנרס ביצע שיפורים קלים בהצעה שהגיש בשבוע שעבר. ההצעה המעודכנת של מדיסון ומידוו כוללת תשלום של 20.5 אגורות לסדרות הלא מובטחות ובנוסף הקצאת סדרת אג"ח חדשה שמגלמת תמורה עתידית של 8 אגורות. למחזיקים בסדרה ג' מוצעת תמורה של 60 אגורות במזומן לכל אג"ח ובנוסף אג"ח חדשה שמגלמת תמורה עתידית של 5 אגורות. סדרה ה' תקבל 77.3 אגורות עבור כל אג"ח.

 

במקביל לשיפורים בהצעות הקיימות, בסוף השבוע התפרסמה הצעה חדשה שלראשונה לא פונה לכלל מחזיקי האג"ח, אלא לסדרה ספציפית אחת. ההצעה שהוגשה על ידי קריטריון ודאון-טאון קפיטל פונה למחזיקים באג"ח ג' בהצעה לרכוש את החוב המובטח במלון William Vale בתמורה ל-105 מיליון דולר. סכום זה מהווה כ-60% מהחוב של אולייר כלפי מחזיקי האג"ח (סדרה ג'). בנוסף, ההצעה כוללת תמורה עתידית אפשרית של 20% מהרווח של הרוכשים אחרי שהם ישיגו רווח של 50% על השקעתם.

x