$
שווקי חו"ל

השווי של רדיט הוכפל ל-6 מיליארד דולר אחרי שגייסה 250 מיליון דולר

מפעילת הרשת החברתית שעמדה במוקד סערת המניות הקטנות בוול סטריט בחודש האחרון הודיעה על סבב גיוס חדש; לחברה יש מעל ל-50 מיליון משתמשים פעילים מדי יום; המנכ"ל: "אף פעם לא מזיק לגייס כסף כשיש הזדמנויות לעשות זאת"

חדשות חוץ 08:3609.02.21
רדיט (Reddit), הרשת החברתית שהניעה את סערת המשקיעים הקטנים בוול סטריט בשבועות האחרונים, הודיעה אתמול (ב') שגייסה מעל 250 מיליון דולר בסבב גיוס הון חדש, שהכפיל את השווי שלה ל-6 מיליארד דולר.

שווי מפעילת הרשת החברתית עמד על 3 מיליארד דולר בפברואר 2019, לאחר סבב גיוס שערכה אז. 

אפליקציית רדיט אפליקציית רדיט צילום: בלומברג

 

 

"החלטנו שזה הזמן הנכון לבצע השקעות אסטרטגיות ברדיט, כולל בתחומי הווידאו, הפרסום ופיתוח המוצר והתרחבות לשווקים בינלאומיים", מסרה החברה בפוסט שפורסם בבלוג שלה.

 

מנכ"ל רדיט סטיב הופמן אמר בריאיון לוול סטריט ג'ורנל כי התנאים בשוק טובים לגיוס הון. "אף פעם לא מזיק לגייס כסף כשיש הזדמנויות לעשות זאת, ולרדיט הייתה שנה חזקה", הסביר.

 

לרדיט יש מעל ל-50 מיליון משתמשים פעילים ביום, ולפי החברה ההכנסות מפרסום זינקו ברבעון האחרון ב-90% לעומת שנה קודם לכן.

 

רדיט עלתה לאחרונה לכותרות לאחר שהחברים בפורום WallStreetBets בפלטפורמה שלה פעלו במשותף להזנקת המחיר של מניות כמו גיימסטופ ו-AMC, במטרה להצליח להכות את קרנות הגידור הגדולות ולאלץ אותן למכור את המניות שהקרנות הימרו שירדו.

 

הפעולות עוררו את תשומת הלב של הרגולטורים, אך בתחילת השבוע הודתה שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן כי עוד מוקדם מדי להחליט האם יש צורך ברגולציה חדשה להתמודדות עם התנודתיות הזו במחירי המניות. 

x