שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שווקי חו"ל

במורגן סטנלי מרוצים מהמנכ"ל: עלות שכרו ב-2020 תעמוד על 33 מיליון דולר

זאת לעומת 27 מיליון דולר שהרוויח ג'יימס גורמן ב-2019; הוא עוקף את מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דיימון, שעלות שכרו עמדה על 31.5 מיליון דולר; בבנק האמריקאי מסרו שהשנה שעברה, בה עלתה מנייתו ב-34%, היתה שנת שיא עבורו

חדשות חוץ 13:3723.01.21

ג'יימס גורמן, מנכ"ל בנק מורגן סטנלי, ירוויח 33 מיליון דולר ב-2020, עלייה של 22% לעומת 27 מיליון הדולרים שהרוויח ב-2019.

 

 

בנק ההשקעות האמריקאי מסר ש-2020 "הייתה שנת שיא עבור מורגן סטנלי בשני מובנים - הן מבחינת ביצועיו הכלכליים, והן מבחינת קידום יעדי הבנק לטווח הארוך". מניית הבנק עלתה ב-34% בשנה שעברה, לאחר שתנודתיות השוק העלתה את תוצאות המסחר, ושיעורי הריבית הנמוכים תדלקו את פעילות ההשקעה הבנקאית. מניות יריבו העיקרי של הבנק, גולדמן זאקס, עלו ב-14%.

 

מורגן סטנלי מורגן סטנלי צילוםן: בלומברג

 

חבילת השכר של גורמן מורכבת משכר בסיס של 1.5 מיליון דולר במזומן, בונוס מזומן של 7.9 מיליון דולר, ומענקים מבוססי מניות בסך 23.6 מיליון דולר, אשר יבשילו בשלוש השנים הקרובות. החבילה עולה על 31.5 מיליון הדולרים שהוענקו לג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי.פי מורגן עבור השנה שעברה. מניית ג'י. פי מורגן רשמה ירידה קלה ב-2020, ושכרו של דיימון לא השתנה לעומת 2019. שני הבנקים הן חברות וול סטריט היחידות שהודיעו עד כה על שכר המנכ"לים שלהן. הרבעון הרביעי היה מוצלח במיוחד עבור מורגן סטנלי, עם עלייה של 51% ברווח הנקי, לרמה של 3.4 מיליארד דולר. ההכנסות ממסחר עלו ב-32%, ועמלות שירותי ההשקעות עלו ב-46%.

 

גורמן אמר השבוע בשיחה עם אנליסטים ש"החברה שלנו נמצאת בנקודת מפנה והעשור הקרוב יאופיין בצמיחה". בתחילת 2020 הודיע גורמן על רכישה בסך 13 מיליארד דולר של בית ההשקעות הדיגיטלי E*Trade שהכניסה את מורגן סטנלי לשוק הברוקראז' בעלות נמוכה, והוסיפה לו יותר מחמישה מיליון לקוחות, שרובם בני דור המיליניום. זו הייתה העסקה הגדולה הראשונה של בנק גלובלי מאז המשבר הכלכלי.

 

באוקטובר הודיע הבנק שירכוש את חברת ניהול ההשקעות Eaton Vance תמורת שבעה מיליארד דולר, מה שהפך את הבנק למנהל הנכסים הגדול בעולם, לאחר שכמעט הכפיל את ההון המנוהל על ידו לרמה של 1.2 טריליון דולר.

 

ג'יימס גורמן ג'יימס גורמן צילום: בלומברג

x