בורסת ת"א

הראל קונה 7.2% מחנן מור תמורת 40 מיליון שקל

לחברת הביטוח הוקצאו בהקצאה פרטית מיליון מניות של חברת הנדל"ן, במחיר נמוך ב-5.2% ממחיר מניית חנן מור אתמול

חזי שטרנליכט 16:0018.01.21

חברת הביטוח הראל נכנסת להשקעה בחברת הנדל"ן חנן מור. להראל הוקצו בהקצאה פרטית כמיליון מניות של חנן מור בתמורה ל-40 מיליון שקל. שער המניה בעסקה עומד על 37 שקל, נמוך ב-5.2% מהשער שבו ננעלה מניית חנן מור אתמול (א').

המניות שהוקצו להראל הן חסומות לתקופה של חצי שנה. בשוק ההון רואים בחיוב את המהלך והמניה מטפסת בכ-3% במהלך המסחר היום, למחיר המגלם לחברה שווי שוק של כ-548 מיליון שקל. 

חנן מור חנן מור צילום: אוראל כהן

 

 

ההקצאה מהווה 7.23% מהון המניות של חנן מור. מדובר בצעד דומה של הכנסת משקיעים גדולים לחברה. לפני כשנה וחצי, באוגוסט 2019, השקיעו בית ההשקעות ילין לפידות יחד עם איש העסקים מורי ארקין בחברה. אז מדובר היה בהקצאה של 5.7% מהון המניות של החברה בתמורה ל-15 מיליון שקל, ובשער של 19 שקלים למניה. גם אז ניתנה הנחה ביחס לשער הסגירה האחרון, קודם להקצאה, בשיעור של 5%.

 

ילין לפידות מחזיק כיום בכ-5% בהון המניות של חנן מור דרך קרנות הנאמנות וקופות הגמל שלו, כך שנראה שהמשיך ללכת עם חברת הנדל"ן מאז. לגבי החזקת ארקין, ההקצאה בוצעה באמצעות חברת הפניקס, והיות ואינו משקיע מוסדי לא ניתן לדעת באם מימש את החזקותיו מאז.

 

חנן מור, יו"ר הקבוצה ציין: "בשנה האחרונה השלימה הקבוצה היערכות לעשור הבא. אנו מכוונים לצמיחה מואצת גם לאור הכניסה שלנו לפרויקטים בהיקפים שטרם נראו בקבוצה. הראל הופכת לבעלת מניות מהותית אצלנו ואנו רואים בכך הבעת אמון חד משמעית בהנהלה, בחברה ובאסטרטגיית יצירת הערך שאנו מובילים".

x