$
בורסת ת"א

ורידיס מתכוננת להנפקה בת"א לפי שווי של 3.5 מיליארד שקל

פועלת בתחום התפלת מים, איכות סביבה, ותחנות כוח; החברה היא מונופול בתחום הפסולת האורגנית המסוכנת והטמנתו; את ההנפקה מובילה דלק רכב שמחזיקה ב-70% ממניות החברה

גולן חזני 08:5614.01.21
חברת ורידיס (ואוליה ישראל לשעבר) נערכת להנפקה בבורסה בתל אביב לפי שווי של 3.5 מיליארד שקל. את ההנפקה מובילה דלק רכב שמחזיקה ב-70% ממניות החברה אותן רכשה לפני שלוש שנים, לפי שווי של כ-1.4 מיליארד שקל. דלק רכב משכה מאז דיבידנדים בהיקף של 167 מיליון שקל. 

 

ורידיס פועלת בתחום התפלת מים, איכות סביבה, ותחנות כוח. החברה היא מונופול בתחום הפסולת האורגנית המסוכנת, ומונופול דה־פקטו בתחום הטמנת הפסולת האורגנית. החברה מחזיקה במונופולים אזוריים, כמו מטמנת עברון ומטמנת אפעה שכוללת את עתודות ההטמנה הגדולות במדינה.

 

 

גיל אגמון, בעל השליטה בדלק רכב שמובילה את הנפקת ורידיס גיל אגמון, בעל השליטה בדלק רכב שמובילה את הנפקת ורידיס צילום: רונן טופלברג

 

 

דלק רכב נסחרת בשווי 2.8 מיליארד שקל, כך שמדובר בהצפת ערך משמעותית לחברה, מאחר שורידיס רשומה בספריה בשווי של 1.2 מיליארד שקל.

 

מניית דלק רכב היתה אחת המניות הירוקות ביותר בבורסה אתמול. מניית החברה, שמייבאת את רכבי מאזדה, פורד, ב.מ.וו ומיני לישראל, עלתה בקרוב ל־9%, הוסיפה 200 מיליון שקל לשווי השוק של החברה והביאה אותו ל־2.44 מיליארד שקל — הגבוה בשלוש השנים האחרונות.

 

הסיבה לעלייה החדה טמונה בהודעה שמסרה בסוף השבוע חברת אינוויז הישראלית, שמפתחת חיישני לידאר לתעשיית הרכב האוטונומי, שלפיה היא תחל להיסחר בנאסד"ק באמצעות מיזוג עם שלד בורסאי (SPAC) לפי הערכת שווי של 1.4 מיליארד דולר. השלד המדובר הוא חברה בשם Collective Growth Corporation, שמנוהלת על ידי ברוס לינטון, מייסד חברת הקנאביס הקנדית קאנופי.

 

במסגרת העסקה, שצפויה להיסגר ברבעון הראשון של 2021, אינוויז תגייס 350 מיליון דולר. הודעת החברה אישרה את הדיווח שהתפרסם בבלומברג שבוע קודם לכן.

 

דלק רכב, שבשליטת (45%) המנכ"ל גיל אגמון, מחזיקה ב־4.6% ממניות אינוויז. דלק רכב השתתפה בשלושה סבבי גיוס של החברה, שבמסגרתם השקיעה 12 מיליון דולר: ב־2016 השקיעה מיליון דולר, ב־2017 השקיעה 5 מיליון דולר וב־2019 השקיעה 6 מיליון דולר נוספים. לפי הדיווח של דלק רכב לבורסה, המניות רשומות בספרים ב־55 מיליון שקל, נכון לסוף ספטמבר, כך שלאחר ההנפקה היא תרשום רווחים משמעותיים מהתאמת השווי ההוגן של המניות.

x