$
בורסת ת"א

בגלל 0.4%: ייצוגית נגד שניידר ולפידות במישורים

רכישת יותר מ־45% ממישורים תעלה לאלכס שניידר ולמנכ"ל אי.די.בי פתוח לשעבר שולם לפידות - בהתנהלות מול תביעה ייצוגית; אתמול אישר ביהמ"ש את התביעה, שהגיש נגדם מייק קשטן, בעל מניות במישורים; טען כי רכישת המניות בפרמיית שליטה ללא הגשת הצעת רכש זהה לכלל בעלי המניות, כמתחייב מחוק החברות, הסבה להם נזק של 6.48־6.64 מיליון שקל

גולן חזני 07:0614.01.21

הצעת הרכש החסרה: רכישת יותר מ־45% ממישורים תעלה לאלכס שניידר ולמנכ"ל אי.די.בי פתוח לשעבר שולם לפידות בהתנהלות מול תביעה ייצוגית.

 

אתמול אישרה השופטת רות רונן את התביעה, שהגיש נגדם מייק קשטן באמצעות עו"ד אופיר נאור ושיר גורפיין. קשטן, בעל מניות במישורים, טען כי רכישת המניות בפרמיית שליטה ללא הגשת הצעת רכש זהה לכלל בעלי המניות, כמתחייב מחוק החברות, הסבה להם נזק של 6.48־6.64 מיליון שקל.

 

 

מימין: שניידר ולפידות מימין: שניידר ולפידות צילומים: עמית שעל, אוראל כהן

 

שניידר רכש 37% מהחברה מהמייסד גיל בלוטרייך, ובהמשך הם הסתכסכו. שניידר ולפידות רכשו 7.5% נוספים מהראל בספטמבר 2019, בעסקה מחוץ לבורסה בפרמיה של 36%.

 

שניידר העמיד ללפידות הלוואה של 10 מיליון שקל לרכישת המניות, ואלה שועבדו לו לצורך הבטחתה. העסקה הביאה את אחזקתם ל־45.04%, שממנה יכלו להימנע בקלות לו השאירו בידי הראל נתח זעיר. 0.4% הביאו אותם לחובת הצעת רכש. האחזקה דוללה מאז ל־44.34% בשל הנפקת מניות של מישורים, אבל התביעה הוגשה לפני כן.

 

השניים טענו כי העסקה לא הביאה לשינוי השליטה, רק לשינוי בשליטה הקיימת. רונן דחתה זאת כי במועד הרכישה לא היה בעל שליטה בחברה.

 

משניידר נמסר: "התביעה קנטרנית וחסרת בסיס. הנזק הנטען בה כולל את כל בעלי המניות, וגם אם יוכח הנזק, הסכום בטל בששים לבעלי מניות המיעוט. צר לנו שבעלי מניות בודדים מנסים לפגוע בחברה ובבעלי מניותיה".

x