$
בורסת ת"א

אקסטל: נעמוד בפירעון החוב של 320 מיליון שקל בסוף החודש

חברת הנדל"ן האמריקאית הודיעה שתוכל לשלם את פירעון הקרן והריבית למחזיקי האג"ח, כפי שהיא נדרשת לעשות עד סוף דצמבר; התשלום יתאפשר הודות להסכם מימון מחדש ועדכון הסכם עם ג'יי.פי מורגן; בעל השליטה ברנט העמיד לחברה הלוואת גישור של 10 מיליון דולר

יניב רחימי 09:0801.12.20

בשורות טובות למחזיקי אגרות החוב של חברת הנדל"ן האמריקאית אקסטל שבשליטת גארי ברנט. החברה דיווחה לפנות בוקר (ג') שקיימים ברשותה המקורות הנדרשים לשירות החוב שלה בסוף החודש (דצמבר). אקסטל נדרשת לשלם למחזיקי אגרות החוב שלה בסוף השנה סכום של 320 מיליון שקל, מתוכו פירעון קרן של 300 מיליון שקל ותשלום ריבית של כ-20 מיליון שקל.

 

מצב זה מתאפשר הודות להתקשרות בהסכם מימון מחדש בפרויקט Lofts at Pier Village ועדכון הסכם קו האשראי מבנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן.

 

 

 

גארי ברנט, בעל השליטה, יו"ר ונשיא אקסטל גארי ברנט, בעל השליטה, יו"ר ונשיא אקסטל צילום: אוראל כהן

 

 

כתוצאה מההתקשרות בהסכם הלוואת מלאי, יועלו לאקסטל מזומנים חופשיים נטו של 41 מיליון דולר. החברה קבלה אישור מג'יי.פי מורגן למשוך סכום של 37 מיליון דולר מתוך יתרת קו האשראי הבלתי מנוצלת, שצפויה להתקבל בחברה היום (שלישי).

 

בנוסף לכך, בעל השליטה באקסטל, גארי ברנט, העמיד אתמול לחברה הלוואת גישור של 10 מיליון דולר.

 

ברנט, שמכהן גם כיו"ר ונשיא אקסטל התייחס לדיווח של החברה והביע אופטימיות גם ביחס לתשלומי החוב עתידיים של החברה: "כמו שאמרתי בכמה הזדמנויות, אקסטל עומדת ותמשיך לעמוד בהתחייבויותה למחזיקי אגרות החוב בישראל. לאחר תשלום מחצית מהיקף סדרת האג"ח יוותר סכום של כ-300 מיליון שקל לתשלום בעוד שנה. על אף משבר הקורונה הפוקד את העולם וארה"ב ניתן לראות כי המערכת הבנקאית ממשיכה להביע אמון בחברה ועל כך יעידו הסכמי המימון בהם התקשרה החברה בעת האחרונה והסכמים נוספים שהחברה עתידה להשלים בתקופה הקרובה. החברה ממשיכה להתקדם בהשלמת הפרויקטים השונים שבבנייה וכן במכירה ומסירה של דירות".

 

x