$
בורסת ת"א

הוצאות המימון זינקו, ומקורות רשמה רווח כולל של 39 מיליון שקל

חברת המים הלאומית רשמה ברבעון השלישי של השנה רווח נקי של 55 מיליון שקל; הוצאות המימון נטו הסתכמו ברבעון ב-46 מיליון שקל, לעומת מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל בשנה שעברה

ליאור גוטמן 13:3030.11.20
חברת המים הלאומית מקורות סיימה את הרבעון השלישי של 2020 ברווח נקי של כ-55 מיליון שקל, ירידה של 11.3% לעומת רווח נקי של כ-62 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. כך עולה מהדוחות הכספיים שפירסמה היום (ב') החברה לבורסה.

 

מקורות משמשת כמפיקה וספקית המים הגדולה בישראל, ולטענתה היא אחראית על 69% מסך אספקת המים וכ-81% מסך הצריכה הביתית, כולל אספקת מים לירדן ולרשות הפלסטינית. ההכנסות של מקורות ברבעון השלישי של 2020 צמחו ב-4.2% והסתכמו בכ-1.5 מיליארד שקל. לטענת החברה, מקור הצמיחה בעלייה של כ-5.6% בצריכת המים, כמו גם מעליית התעריף שנקבעה בינואר האחרון.

 

 

מתחם של מקורות בחולון מתחם של מקורות בחולון צילום: אביגיל עוזי

 

 

עלות המכירות והעבודות הסתכמה בכ-1.12 מיליארד שקל, ירידה של כ-3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עוד רשמה החברה עלייה של כ-10 מיליון שקל בהוצאות ההנהלה והכלליות, שהסתכמו בכ-32 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה, מה שהוביל אותה לרשום רווח תפעולי רבעוני של כ-345 מיליון שקל, קפיצה של 25% לעומת הרבעון המקביל.

 

לצערה של החברה, במהלך הרבעון היא רשמה עלייה בהוצאות המימון נטו, שהסתכמו ברבעון המדווח בכ-46 מיליון שקל, לעומת מיליון שקל בלבד בשנה שעברה, שינוי שמיוחס להפרשי מדד.

 

החברה רשמה רווח כולל, לאחר מדידת שינוי ביתרות חשבונות נדחים רגולטוריים, של 39 מיליון שקל. עלייה לעומת 25 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. במדידה תלת רבעונית, הרווח הנקי מתחילת השנה עמד על כ-148 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-74 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019.

 

"מאז התפרצות מגיפת הקורונה והמשברים הבריאותי והכלכלי הנלווים אליה, משקיעה מקורות מאמצים ניכרים על מנת שלא תיפגע אספקת המים הסדירה, תוך שמירה על ההמשכיות העסקית ותוך הקפדה על מילוי הנחיות הבריאות המתבקשות. בשנים הקרובות, בעקבות צפי בהכפלת היקפי הפיתוח, יעמדו בפני "מקורות" אתגרים תפעוליים, הנדסיים ופרויקטאליים ייחודיים ורחבי היקף במשק התשתיות הישראלי", סיכם יו"ר דירקטוריון החברה, מרדכי מרדכי.

 

x