שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דיווח: קומפאס של אורי אלון בדרך להנפקה בניו יורק

קומפאס הוקמה ב-2012 ע"י אלון ורוברט רפקין, ראש לשכת מנכ"ל גולדמן זאקס, ונחשבת לחברת נדל"ן שמשתמשת בטכנולוגיה כדי להעניק לסוכניה יתרון על פני המתחרים. שוויה מוערך ב-6.4 מיליארד דולר והיא מחזיקה מעל 18 אלף סוכני נדל"ן ברחבי ארה"ב. עד כה גייסה יותר מ-1.5 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 16:1026.11.20
חברת הסטארט-אפ קומפאס (Compass), שהוקמה על ידי אורי אלון ונחשבת לאחת מסוכנויות הנדל"ן הגדולות בארה"ב, בחרה חתמים לקראת הנפקה ציבורית ראשונה (IPO) פוטנציאלית בניו יורק, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג המתבססת על אדם המעורה בנושא. לדבריו, קומפאס עובדת עם גולדמן זאקס ומורגן סטנלי לקראת הנפקה אפשרית בשנה הבאה.

 

 

 

מקומפאס וגולדמן זאקס סרבו להגיב לדיווח.

 

החברה הוקמה ב-2012 על ידי אלון ורוברט רפקין, לשעבר ראש לשכת מנכ"ל ונשיא גולדמן זאקס גארי קוהן. היא מיצבה עצמה כחברת נדל"ן שמשתמשת בטכנולוגיה כדי להעניק לסוכנים שלה יתרון על פני היריבים. החברה השתמשה בהון שגייסה מקרנות הון סיכון כדי להתרחב באמצעות רכישת סוכנויות נדל"ן קטנות יותר ברחבי ארה"ב. לפי חברת המחקר ריל טרנדס, יש לקומפאס מעל 18 אלף סוכני נדל"ן שמכרו בשנה שעברה נכסים שווי כולל של 91.2 מיליארד דולר.

 

 

 אורי אלון מייסד ובעלי קומפאס אורי אלון מייסד ובעלי קומפאס צילום: אוראל כהן

 

בעקבות התפרצות הקורונה שגרמה לאנשים לחפש בתים גדולים יותר לבלות בהם ולהורדת הריבית על המשכנתאות, נרשם ראלי בשוק הדיור האמריקאי. בהתאם, חברות נדל"ן מגורים כמו זילו גרופ (Zillow Group) ואופן דור נהנות מעלייה של סביבות 28% במחירי המניות שלהן מאז תחילת השנה.

 

עד כה גייסה החברה יותר מ-1.5 מיליארד דולר. סופטבנק היא אחת המשקיעות בקומפאס. הענקית היפנית השתתפה בסבב גיוס הון בגובה 370 מיליון דולר שנערך בשנה שעברה והעניק לחברה הערכת שווי של 6.4 מיליארד דולר, משקיעים נוספים כוללים את גולדמן זאקס, פידליטי, וולינגטון מנג'רס, דרגוניר אינווסטמנט גרופ וקרן ההשקעות של תכנית הפנסיה של קנדה.

 

קן צ'נאולט, לשעבר מנכ"ל אמריקן אקספס ומארק בניוף מנכ"ל סיילספורס גם משקיעים בחברה.

x