$
בורסת ת"א

בזכות ההתאוששות בשווקים: רווחי הפניקס נסקו ב-370% ברבעון השלישי

עמדו על 323 מיליון שקל בהשוואה ל-87 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד; הצמיחה ברווחיות צפויה להימשך לתוך הרבעון הרביעי עם חידוש הגבייה של דמי ניהול משתנים בפוליסות המשתתפות ברווחים; השפעות הקורונה הישירות על הקבוצה נאמדות מתחילת השנה בכ-330 מיליון שקל, בין היתר בהפסדים שנגרמו מביטוחי הביטולים של נסיעות לחו"ל

רועי ברגמן 10:3125.11.20

המשך התאוששות השווקים הפיננסיים ממשבר הקורונה סייעה לקבוצת הפניקס לרשום זינוק חד ברווח הכולל ברבעון השלישי. רווח זה עמד על 323 מיליון שקל בהשוואה לכ-87 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - קפיצה של 370%.

 

מגמת הצמיחה החזקה צפויה להימשך גם לתוך הרבעון הרביעי. זאת, כתוצאה מהמשך העליות בשווקים ולצידן חידוש הגבייה של דמי ניהול משתנים מהפוליסות המשתתפות ברווחים - גבייה שהופסקה ברבעון הראשון בשיאן של הירידות שהקטינו את הערך של תיקי הלקוחות.

 

 

אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס צילום: פאביאן קולדורף

 

גם הרווח מהשקעות צפוי לתרום לרווח הכולל ברבעון הרביעי, כאשר נכון להיום עומד רווח זה על 176 מיליון שקל מתחילת הרבעון וזאת בהנחה שהמגמה לא תתהפך משמעותית בדצמבר.

 

באשר להתמודדות עם משבר הקורונה, בסביבת הפניקס מעריכים את ההשפעות הישירות על התוצאות בכ-330 מיליון שקל שנגרעו מרווח החברה. בין היתר מדובר על הפסדים שנגרמו מתחומים שונים, כמו למשל מביטוחי הביטולים של נסיעות לחו"ל בכל מצב, עם עצירת הטיסות מישראל בסגר הראשון.

 

בהתייחס לדוחות הרבעון השלישי עצמו, בתחום הביטוח הכללי, הכולל בין היתר את ביטוחי הרכוש השונים, רשמה הפניקס רווח כולל לפני מס של 193 מיליון שקל בהשוואה לכ-90 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בפניקס הצליחו לשמור על רמת פרמיות יציבה יחסית וזאת על אף ירידת מחירים בענף.

 

בתחום ביטוח החיים וחיסכון ארוך טווח רשמה הפניקס רווח של כ-136 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 100 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד וזאת כאמור עוד לפני התחלת הגבייה של דמי הניהול המשתנים ברבעון הרביעי.

 

בתחום ביטוחי הבריאות רשמה הפניקס רווח לפני מס של 64 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 114 מיליון שקל ברבעון המקביל, בין היתר הודות משינוי בפרמיית אי הנזילות – תוצאה של השינויים ברגולציה – ולצד זאת שיפור בתוצאות החיתומיות בשל ירידה בתביעות נגד החברה.

 

השיפור ברווח הושג למרות שתי השפעות שליליות על השורה העליונה, שנבעו מירידה בפרמיות של ביטוחי הנסיעות לחו"ל וכן הפרידה של הפניקס מקופת חולים מאוחדת בתחום ביטוח הסיעוד.

x