$
בורסת ת"א

ירידה בהפסדי אשראי וצעדי ההתייעלות הקפיצו ב-50% את רווחי מימון ישיר

חברת המימון החוץ בנקאי הרוויחה ברבעון השלישי 38.3 מיליון שקל - מהלך התייעלות הוביל לחיסכון של 12.6 מיליון שקל בשורת ההוצאות; ההפרשה לחובות מסופקים עמדה על 7.8 מיליון שקל, לעומת 19 מיליון שקל ברבעון המקביל

נעמי צורף 14:5622.11.20

על אף משבר הקורונה והעלייה בסיכון באשראי הצרכני, רווחי מימון ישיר זינקו ב-50% ברבעון השלישי של 2020. כך מדווחת היום  חברת האשראי הצרכני מקבוצת צור שמיר, שהונפקה באוגוסט 2020 ומנוהלת ע"י ערן וולף.   

הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם בכ-38.3 מיליון שקל לעומת כ-25.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. החברה מייחסת את העלייה הן לצעדי התייעלות והן לירידה חדה בהוצאות להפסדי אשראי. הכנסות החברה ברבעון עלו ב2.2% והסתכמו בכ-146 מיליון שקל לעומת כ-142.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

ברבעון השלישי של השנה רשמה מימון ישיר ירידה בהוצאות לחובות מסופקים ואבודים (מקביל להפרשות להפסדי אשראי), שעמדו על 7.8 מיליון שקל בלבד לעומת 19 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה בהפרשות נבעה מכך שהחברה ביצעה את עיקר ההפרשות ברבעונים הקודמים.

 

בנוסף, בעקבות תכנית התייעלות שיושמה בחברה עם פרוץ משבר הקורונה, היקף החיסכון בהוצאות ברבעון השלישי לשנת 2020 הסתכם בכ-12.6 מיליון שקל. סה"כ ההוצאות של מימון ישיר קטנו בהיקף של 16% ועמדו על 66 מיליון שקל, לעומת 78 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

אחרי שבתחילת משבר הקורונה האטה מימון ישיר את פעילות ההלוואות שלה, ברבעון השלישי היא חזרה לצמוח. סכום תיק ההלוואות של החברה עמד נכון לסוף ספטמבר על 8.6 מיליארד שקל, בדומה ליתרת התיק בסוף הרבעון השלישי אשתקד.

 

ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר, מסר: "הגידול החד ברווח הנקי הושג, בין היתר, בעקבות צעדי התייעלות שבהם נקטנו עם פרוץ המשבר וירידה בנזקי האשראי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. צעדי ההתייעלות הקיפו את כל תחומי הפעילות של החברה וכללו בין היתר שיפורים טכנולוגיים ותהליכיים. נזקי האשראי הנמוכים ברבעון משקפים ירידה משמעותית בכשלי האשראי  ועלייה בשיעור ההתאוששות  בהלוואות כתוצאה מהפעולות שבהם נקטנו לצמצום הסיכון, ובהם חיתום שמרני, וצמצום החשיפה להלוואות שאינן מגובות בטוחה".  

 

ערן וולף מנכ"ל מימון ישיר ערן וולף מנכ"ל מימון ישיר צילום: תומי הרפז

x