שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

האשראי הצרכני של מקס התכווץ ב-9% מתחילת השנה

חברת כרטיסי האשראי, שנסחרת בבורסה בשלוש סדרות אג"ח, רשמה ירידה של 22% ברווח הרבעוני ל-21 מיליון שקל; משבר הקורונה התבטא בירידה במחזורי השימוש בכרטיסי האשראי שנסוגו ב-6.6%; ההכנסות ירדו ב-11.7%, כשמנגד ההפרשות להפסדי אשראי ירדו ב-40%; העלייה ברמת הסיכון במשק מביאה את מקס לבלום את הצמיחה באשראי הצרכני - היקף תיק ההלוואות שלה עמד על 5.1 מיליארד שקל

נעמי צורף 11:0919.11.20

חברת כרטיסי האשראי מקס פרסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי, שהושפעו ממשבר הקורונה והסגר השני. החברה, בניהולו של רון פאינרו, מסכמת את הרבעון השלישי של השנה עם רווח נקי של 21 מיליון שקל המשקף ירידה של 22% בהשוואה ל-27 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

 

הרווח הנקי של מקס מתחילת השנה עמד על 32 מיליון שקל, המשקף ירידה של 69% בהשוואה ל-102 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

 

 

רון פאינרו, מנכ"ל מקס רון פאינרו, מנכ"ל מקס צילום: בני גמזו לטובה

 

אחרי שביצעה הפרשות גבוהות להפסדי אשראי בשני הרבעונים הקודמים בהיקף של 127 מיליון שקל, ברבעון האחרון מסתפקת מקס בהפרשות צנועות יותר: ההפרשות להפסדי אשראי עמדו על 49 מיליון שקל, ירידה של 40% לעומת הרבעון המקביל.

 

יחד עם זאת, משבר הקורונה התבטא בירידה במחזורי השימוש בכרטיסי האשראי של החברה. המחזורים ירדו ב-6.6% ל-21.3 מיליארד שקל, בעקבות הסגר השני והירידה המשמעותית בפעילות הכרטיסים בחו"ל. הכנסות החברה ברבעון זה הסתכמו בכ-310 מיליון שקל, נתון המשקף קיטון של כ-11.7%, לעומת הרבעון המקביל.

 

בעקבות המשבר מצליחה מקס להקטין את ההוצאות שלה: הוצאות מקס ברבעון השלישי הסתכמו ב-281 מיליון שקל, נתון המשקף קיטון של כ- 10.8% לעומת הרבעון המקביל.

 

העלייה ברמת הסיכון במשק מביאה את מקס לבלום את הצמיחה באשראי הצרכני. היקף תיק ההלוואות שלה עמד על 5.1 מיליארד שקל, ירידה של קרוב ל-9% לעומת תחילת השנה. הריבית הממוצעת בהלוואות שומרת על יציבות ועומדת על 7.8%.

x