$
בורסת ת"א

הקורונה ממשיכה להכות ב-IFF: הרווח ברבעון ירד ב-12%

ענקית תמציות הטעם והריח רשמה ברבעון עלייה מזערית של מיליון דולר בהכנסות, שהסתכמו ב-1.27 מיליארד דולר, הודות לצמיחה במכירות חומרי הריח; הוצאות הקשורות בקורונה ושערי חליפין הובילו לירידה של 33.3% ברווח החשבונאי; היו"ר והמנכ"ל: "הצגנו שיפור בהשוואה לרבעון הקודם למרות הקורונה, בהובלת צמיחה בתחום הריח"

צלי גרינברג 10:5410.11.20

חברת תמציות הטעם והריח IFF פירסמה אמש (ב') את הדוחות הרבעוניים שלה, שהראו פגיעה במכירות וברווח כתוצאה מהקורונה והחמיצו את תחזיות האנליסטים. החברה פירסמה את הדוחות כחודשיים לפני שהיא עתידה להימחק מהמסחר בבורסת תל אביב, שנתיים וחצי אחרי שהשלימה את רכישת פרוטרום הישראלית.

הכנסות הענקית האמריקאית הסתכמו ברבעון ב-1.27 מיליארד דולר, עלייה של מיליון דולר בלבד ביחס לרבעון המקביל אשתקד ומתחת לתחזית האנליסטים שצפו לחברה הכנסות של 1.28 מיליארד דולר.

 

 

 

מפעלי IFF בהולנד מפעלי IFF בהולנד צילום: ויקיפדיה

 

 

עיקר ההכנסות נבע ממכירות מוצרי טעם שירדו ב-2.2% ל-765.2 מיליון דולר ברבעון. החברה הסבירה שהירידה קשורה להתפשטות נגיף הקורונה, שהמשיכה לפגוע בתעשיית שירותי המזון גם ברבעון השלישי של השנה, ובעיקר במכירות החברה באמריקה הלטינית ואסיה. הירידה מיוחסת גם להוצאות שנדרשו לה כתוצאה מהקורונה.

 

הכנסות מגזר הריח, עם זאת, עלו ב-3.9% ועמדו על 502.8 מיליון דולר, כאשר העלייה במכירות המגזר מיוחסת לשיפור מכירות שחווה תחום הקוסמטיקה ברבעון.

 

הרווח התפעולי נפל ב-18.6% ל-150.3 מיליון דולר, הרווח החשבונאי (GAAP) המיוחס לבעלי המניות ירד ב-33.3% ל-84.8 מיליון דולר או 75 סנט למניה.

 

הרווח המתואם (NON GAAP) המיוחס לבעלי המניות נחלש ב-11.9% לעומת הרבעון המקביל ועמד על 120.1 מיליון דולר או 1.06 דולר למניה. משמעותית מתחת לצפי האנליסטים לרווח מתואם של 1.46 דולר למניה.

 

אנדראס פיביג, יו"ר ומנכ"ל IFF, אמר כי "למרות הקורונה הצגנו שיפור לעומת הרבעון הקודם, בהובלת צמיחה חזקה בתחום הריח בקרב הצרכנים. התקדמנו רבות לקראת שילוב דופונט, לאחר שקיבלנו את אישור ההגבלים העסקיים כמעט בכל שווקי הפעילות, לצד אישור גורף מבעלי המניות שלנו, ומצפים להשלים את המיזוג ברבעון הראשון של 2021".

 

מניית ענקית תמציות הטעם והריח נחלשה מאז תחילת השנה ב-11.1% והחברה נסחרת בשווי שוק של 12 מיליארד דולר. בעוד כחודשיים עתידה החברה להימחק מהמסחר בבורסת בתל אביב ולהישאר בבורסת ניו יורק ובבורסת יורונקסט פריז.

x