$
בורסת ת"א

גזית גלוב מכרה לעמוס לוזון את חלקה בקבוצה הנושאת את שמו

לוזון צפוי לבצר את שליטתו בקבוצת הנדל"ן ולעלות משיעור החזקה של 64.2% כיום ל-83.7%; ישלם 35.9 מיליון שקל, מתוכם 5.4 מיליון שקל במזומן והיתרה בהלוואה שתעמיד לו גזית גלוב תמורת נתח ממניות קבוצת לוזון יזמות ואנרגיה

חזי שטרנליכט 09:2329.10.20

עמוס לוזון מסיים את הקשר עם חברת גזית גלוב בניהולו של חיים כצמן, ורוכש את יתרת מניות קבוצת עמוס לוזון שמחזיקה גזית גלוב.

 

לוזון ישלם 35.9 מיליון שקל, מתוכם 5.4 מיליון שקל במזומן והיתרה בהלוואה שתעמיד לו גזית גלוב תמורת נתח ממניות קבוצת לוזון יזמות ואנרגיה. הוא צפוי לבצר את שליטתו בקבוצה ולעלות משיעור החזקה של 64.2% כיום ל-83.7%. יחד עם זאת, משום שלקבוצת לוזון אג"ח להמרה (ט'), בתרחישים שונים שתבוצע ההמרה צפוי לוזון לדילול עד לשיעור החזקה של 77.6%.

 

 

מימין: חיים כצמן ועמוס לוזון מימין: חיים כצמן ועמוס לוזון צילום: Agaton Strom, אוראל כהן

 

 

קבוצת עמוס לוזון יזמות ואנרגיה נקראה בעבר קבוצת א. דורי והייתה אחת מחברות הבנייה המובילות בארץ. היא הוחזקה על ידי גזית גלוב והסבה לה הפסדים כבדים, הסתבכה פיננסית ואילצה אותה לבצע הפרשות ענק. לפני ארבע שנים רכש עמוס לוזון את א. דורי, בחסות הליכים משפטיים, מגזית גלוב, כאשר נתח מהחברה נותר בידי גזית גלוב.

 

העסקה שנחתמה אתמול (ד') מעט מורכבת ובנויה ממספר שלבים. עמוס לוזון רוכש 51.47 מיליון מניות של קבוצת לוזון, בנוסף להן תבוצע המרה של שטר הון שבידי גזית גלוב לנתח של עוד 26.7 מיליון מניות של קבוצת לוזון. בנוסף רוכש לוזון עוד 3 מיליון כתבי אופציה (סדרה 4) שבידי גזית גלוב.

 

בשלב הראשון, בתוך חמישה ימי עסקים ממועד החתימה ישלם לוזון 3.55 מיליון שקל במזומן. חמישה ימי עסקים לאחר מכן, אחרי שיומר שטר ההון שבידי גזית גלוב למניות, ירכוש אותו לוזון בתוספת לכתבי האופציה בתמורת סכום נוסף במזומן של 1.84 מיליון שקל. יתרת הסכום – 30.5 מיליון שקל, מועמדת ללוזון כהלוואה מטעם גזית גלוב.

 

ההלוואה היא בריבית שנתית של 3.5% בחלוקה לתשלומים שנתיים שווים של קרן וריבית ביחד. התשלום הראשון יהיה בתוך שנה מהחתימה על הסכם ההלוואה. בידי לוזון ניתנה הזכות לבצע פרעון מוקדם ללא קנס או מתן פיצוי, תוך הודעה מראש בלבד לגזית גלוב. כנגד ההלוואה ירשום לוזון לטובת גזית גלוב שיעבוד ראשון על המניות שהוא רוכש. בנוסף ככל שקבוצת לוזון תחלק דיבידנדים או הטבות הם ישמשו לצורך פירעון ההלוואה שהעמידה גזית גלוב.

 

קבוצת לוזון עוסקת כיום בייזום וביצוע פרוייקטים בתחום הנדל"ן, בעיקר בתחום הבנייה למגורים. פעילותה מתבצעת בארץ, בסלובקיה ובפולין שם היא מחזיקה בחברת ביצוע בשם רונסון. בנוסף לקבוצה החזקה עקיפה באמצעות דורי אנרגיה ב-9.4% ממניות דוראד, שהקימה ומפעילה תחנת כח באשקלון. את הרבעון השני של 2020 סיימה הקבוצה עם הכנסות של 217.4 מיליון שקל, גידול של 9.7% ביחס לרבעון המקביל ורווח נקי של 1.4 מיליון שקל מול הפסד של 9.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

x