$
בורסת ת"א

הריחוק החברתי דחף את אודיוקודס וקמטק לרבעון שיא

העבודה מהבית הזניקה את הרווח המתואם של אודיוקודס, שעובדת עם מיקרוסופט טימס, ב־78% ברבעון השלישי, ואת הרווח התפעולי ב־86%. פריסת ה־G5 ומלחמת הסחר הקפיצו את הרווח המתואם של קמטק ב־46%

צלי גרינברג 07:1928.10.20

אחד הביטויים שנכנסו לחיינו בסערה בעקבות נגיף הקורונה הוא ריחוק חברתי. בהתאם, ענפים שמבוססים על קיבוצם של אנשים יחד, כמו תעופה, תרבות ותיירות, ספגו פגיעה אנושה. אבל יש גם מי שנהנים מההשפעות של הריחוק החברתי, כמו למשל החברות הישראליות שנסחרות בבורסת תל אביב ובנאסד"ק — אודיוקודס וקמטק — שהציגו אתמול תוצאות שיא במסגרת פרסום דו"חות הרבעון השלישי. 

הכנסות אודיקודס, ספקית רשתות קול מתקדמות ופתרונות עיבוד מדיה לסביבת עבודה דיגיטלית, הסתכמו ב־56.5 מיליון דולר ברבעון — עלייה של 10% בהשוואה לתקופה המקבילה, ומעל הציפיות של האנליסטים שחזו לה הכנסות של 55.6 מיליון דולר. עיקר הצמיחה של אודיוקודס נשען על פעילותה בפלטפורמת התקשורת של מיקרוסופט ‑ Microsoft Teams, ששולטת במגזר הארגוני, המהווה כ־80% מהכנסות החברה. לצדה צמחו גם פעילות הענן וגם פעילות ההעברה הקולית.

 

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) ניתר בכמעט 80% והסתכם ב־13.2 מיליון דולר בהשוואה לרווח נקי מתואם של 7.4 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019.

 

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) ניתר בכמעט 80% והסתכם ב־13.3 מיליון דולר בהשוואה לרווח נקי מתואם של 7.4 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019. הרוח הגבית מהקורונה הביאה לכך שהחברה גם העלתה את התחזיות ל־2020 כולה.

 

כעת, אודיוקודס צופה שתסיים את השנה ברווח מתואם של 218־222 מיליון דולר, בעוד התחזית הקודמת נקבה בטווח של 222-214 מיליון דולר. החברה גם עדכנה את טווח הרווח למניה והעמידה אותו על 1.35-1.31 דולר לעומת 1.24-1.18 בתחזית הקודמת שסיפקה, ומעל תחזית השוק המעמידה את טווח הרווח למניה על 1.22-1.16 דולר לשנת 2020.

 

מימין שבתאי אדלסברג מנכ"ל אודיוקוקס ורפי עמית מנכ"ל קמטק מימין שבתאי אדלסברג מנכ"ל אודיוקוקס ורפי עמית מנכ"ל קמטק צילום: תמר מצפי

 

 

שבתאי אדלרסברג, מנכ"ל אודיוקודס, אמר ל"כלכליסט" כי "זו תקופה של עבודה מהבית, ובמסגרתה שוק הכלים הייעודיים לקבוצות עבודה חם וצומח. אנו פועלים בשוק זה כשותפים הדומיננטיים של מיקרוסופט טימס, שנתח השוק שלה עומד על כ־60%. השוק עצמו גדל בכ־20% השנה, והביקוש לפתרונות שלנו עלה בכ־200% כאשר ההזדמנויות שמגיעות לפתחנו כיום נאמדות בכ־26 מיליון דולר השנה לעומת כ־8 מיליון דולר בשנה שעברה. גם המודל הפיננסי שלנו השתפר. אם בעבר רווחיות החברה עמדה באזור 10% עד 15%, בשני הרבעונים האחרונים אנו חווים קפיצה של הרווחיות התפעולית לרמה של 20% מההכנסות ויותר. זו בשורה משמחת גם להמשך, כי הרגלי העבודה השתנו כנראה לעד, ואנו מעריכים שהעבודה תהפוך יותר היברידית בשילוב עבודה מהבית, ולכן הכלים יישארו וימשיכו להשתדרג".

 

מניית החברה עלתה אתמול ב־3.02% בבורסת ת"א, ובכך השלימה עלייה של 20.28% מתחילת השנה. החברה סיימה את יום המסחר המקומי בשווי שוק של 3.46 מיליארד שקל.

 

הכנסות קמטק, שמייצרת מוצרי בדיקה ומדידה לתעשיית המוליכים למחצה, עמדו על 40 מיליון דולר ברבעון השלישי — זינוק של 23% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ומעל לציפיות האנליסטים שחזו בממוצע הכנסות של 38.7 מיליון דולר.

 

 

 

קמטק דיווחה כי חלק ניכר מצמיחתה הרבעון נבע ממכירות של חיישני מצלמה ומארזים מורכבים, הנדרשים במיוחד לתחום הטלפונים החכמים. אלו עוברים כיום מהפך בעקבות פריסת מערכות אלחוטיות ורשתות סלולריות המותאמות לדור 5 (5G) ומצריכים התאמת הטלפונים. בנוסף, החברה זוכה לצמיחה בעקבות מלחמת הסחר שבין ארה"ב וסין, שהחריפה עם הקורונה והובילה את סין להעמיד יעד לעצמאות בתחום המוליכים למחצה עד 2025, וקמטק, כחברה שרוב מכירותיה מתרכזות באסיה, נהנית מזה.

 

הרווח המתואם עמד על 7.3 מיליון דולר — עלייה של 46% בהשוואה לרבעון המקביל. החברה צופה כי ברבעון הרביעי הצמיחה תימשך וההכנסות יעמדו על 44-42 מיליון דולר. כלומר, צמיחה של כ־30% ביחס לרבעון האחרון של 2019.

 

רפי עמית, מנכ"ל קמטק, אמר כי "אנו נהנים מביקוש גובר למוצרינו, בייחוד בתחום המארזים המתקדמים, חיישני מצלמה ורכיבי תדר רדיו". משה אייזנברג, סמנכ"ל הכספים של קמטק, הוסיף ל"כלכליסט", כי "חלק מהצמיחה מיוחס גם לקורונה, כדוגמת תחום הטאבלטים והמחשבים האישיים שאנו מייצרים מוצרים עבורם, וגם פריחת תחום הענן משרתת את קמטק, שהרי אנו מייצרים מוצרים עבור מרכזי הדאטה. אבל הנגיף גם פגע בחלק מהפעילות שלנו, כדוגמת תחום הרכב, שגם לו אנו מייצרים. העלייה היא בעיקר כי תחום המוליכים למחצה צומח מאוד. לדוגמה, הכניסה של העולם לרשת ה־5G מצריכה פי 3 יותר רכיבי תקשורת בטלפונים, וכ־25% יותר מארזים מורכבים ‑ וזה כ־50% מהביזנס שלנו. יש בהם גם יותר מצלמות".

 

מניית קמטק עלתה ב־1.79% אתמול ובכך השלימה עלייה של 64.6% מתחילת השנה. קמטק סיימה את יום המסחר בבורסה המקומית בשווי שוק של 2.42 מיליארד שקל.

 

 

x