$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מריחה את הביזנס עם האמירויות: חברת הייעוץ מולס פותחת נציגות בישראל

מולס האמריקאית, המייעצת בתחום המיזוגים והרכישות, גייסה לניהול הפעילות את אילן זיבוטופסקי, שותף מייסד בקרן ההון סיכון OURCROWD. החברה ייעצה בהנפקת הענק של אראמקו הסעודית

סופי שולמן 08:1327.10.20

חברת הייעוץ בתחום המיזוגים והרכישות מולס אנד קומפני (Moelis & company) נכנסת לישראל, כך נודע ל"כלכליסט". חברת הייעוץ העצמאית, שאינה קשורה לאף אחד מבנקי ההשקעות האמריקאיים, גייסה את אילן זיבוטופסקי כמנהל הסניף הישראלי, שמשרדיו ימוקמו במגדלי חג'ג' בתל אביב.

 

החברה משמשת כיועצת בהנפקות, אך לא כחתם, בגיוסי הון פרטיים וכן בתהליכי הפרטה של חברות ממשלתיות. בשנים האחרונות עשתה מולס גישושים ראשוניים בשוק הישראלי כשגייסה את שלמה ינאי, מנכ"ל טבע לשעבר, לשמש כיועץ חיצוני לחברה.

 

אילן זיבוטופסקי אילן זיבוטופסקי

 

 

עם סניף ותיק בדובאי

 

התוכנית המרכזית של מולס היא לקחת חלק בגיוסים והנפקות של חברות טכנולוגיה מקומיות. אולם, כעת מזהים בחברה גם את הפוטנציאל בשוק המיזוגים והרכישות הישראלי, שצפוי לקבל תנופה נוכח חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין. למולס מעורבות משמעותית במפרץ הפרסי, עם סניף ותיק בדובאי שפועל מאז 2011. החברה שימשה כיועצת לממשלת דובאי בארגון מחדש של חברת ההשקעות הממשלתית דובאי וורלד, שחברת DP WORLD המתעניינת בנמל חיפה היא אחד מנכסיה. מולס אף שימשה כיועצת הראשית בהנפקת הענק של חברת הנפט הסעודית אראמקו ב־2019, שבה גייסה 29 מיליארד דולר.

 

זיבוטופסקי בעל ניסיון עשיר בבנקאות השקעות שכולל את מורגן סטנלי, ליהמן ברדרס וגולדמן זאקס בניו יורק. הוא היה בין השותפים המייסדים של קרן ההון סיכון OURCROWD יחד עם ג'ון מדווד, ובשנים האחרונות ניהל את ההשקעות הישראליות בקרן ההון סיכון IBEX.

 

המתחרה אוורקור כבר פה

 

מולס הוקמה ב־2007 על ידי קן מולס, בעבר בנקאי השקעות בכיר בוול סטריט ונשיא חטיבת בנקאות ההשקעות של UBS בתחילת שנות ה־2000. החברה מעסיקה היום 900 עובדים במשרד הראשי בניו יורק, ויש לה סניפים ברוב אזורי העולם. הכנסותיה הגיעו ל־746 מיליון דולר בשנה שעברה, והיא נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר. היא ייעצה בעסקאות ענק כמו מכירת רשת מלונות הילטון לקבוצת בלקסטון ב־26.5 מיליארד דולר, ומכירת יצרנית הבירה אנהויזר־בוש ל־INBEV ב־61.2 מיליארד דולר.

 

המהלך של מולס מגיע שנה לאחר שהמתחרה המרכזית שלה, חברת הייעוץ אוורקור (EVERCORE), פתחה נציגות בישראל. גם את הפעילות של אוורקור בארץ מוביל בכיר לשעבר בליהמן ברדרס - לן רוזן, שניהל עד אז את הסניף הישראלי של בנק ההשקעות ברקליס.

 

x