שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

וולס פארגו שוקל למכור חטיבה שמנהלת 578 מיליארד דולר

הבנק האמריקאי שוקל למכור את חטיבת ניהול הנכסים ב-3 מיליארד דולר, כחלק מהמגמה שמוביל המנכ"ל החדש לחסוך 10 מיליארד דולר בשנה

שירות כלכליסט 11:3024.10.20

הבנק האמריקאי וולס פארגו שוקל את מכירת חטיבת ניהול הנכסים, בצעד שיהיה הדרמטי ביותר בבנק מאז מונה בשנה שעברה לתפקיד המנכ"ל צ'רלס שארף, לשעבר מנכ"ל בנק אוף ניו יורק מלון, כך לפי אנשים המעורים בנושא לפי דיווח ברויטרס

 

המהלך הפוטנציאלי מדגים כיצד שארף מחפש דרכים קיצוניות יותר, מלבד קיצוץ בעלויות, במאמציו להחזיר את וולס פארגו למסלול לאחר השערוריות בהן היה מעורב. הוא הציב יעד חסכון של 10 מיליארד דולר בשנה בטווח הארוך.

 

חטיבת ניהול הנכסים, שנכון לסוף יוני ניהלה נכסים בשווי 578 מיליארד דולר עבור הלקוחות, יכולה להימכר ב-3 מיליארד דולר, כך לפי המקורבים. עוד הוסיפו כי הבנק כבר ניהל מגעים עם חברות ניהול נכסים וחברות פרייבט אקוויטי. עם זאת, הם ציינו כי המהלך אינו וודאי.

 

דובר של וול פארגו סירב להגיב על הדיווח.

 

בנק וולס פארגו בנק וולס פארגו צילום מסך: ABC

 

 

מוקדם יותר החודש דיווח הבנק על צניחה של 57% ברווח ברבעון השלישי ופספס את תחזיות האנליסטים. הבנק מתמודד עם הוצאות גבוהות, בין השאר בשל הסדר אליו הגיע ב-2016 עם הרגולטורים לאחר שהואשם כי העובדים פתחו מיליוני חשבונים מזויפים בשמם של לקוחות על מנת לעמוד ביעדי מכירות.

 

שארף הבהיר החודש בשיחה עם משקיעים כי מכירת חטיבות שאינן נחשבות לחטיבות ליבה של הבנק תעזור למאזן. "אני רוצה להבהיר, אנחנו נמכור אותן כי אינן מהותיות לשירות לקוחות הליבה שלנו בצד הצרכני והתאגידי", הדגיש.

 

לפי המקורבים, התכנון הוא למכור את החטיבה שמנהלת עבור הלקוחות קרנות נאמנות וקרנות פנסיה. עם זאת, בבנק מתכוונים להמשיך ולהחזיק בחטיבת ניהול ההון שמשרתת לקוחות בעלי הכנסה גבוהה במיוחד.

x