שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ארז רוזנבוך הגיש הצעה לרכישת אגרות חוב של אי.די.בי

יו"ר חברת מגוריט מציע לרכוש אגרות חוב מסדרה ט' הלא מובטחת בסכום של עד 17 מיליון שקל, במחיר גבוה ב-22% משוויין לפני הכניסה לחדלות פירעון - רוזנבוך הגיש במקביל הצעה לרכישת אג"ח י"ד המובטחת בסכום של עד 19.25 מיליון שקל, בפרמייה של 4.2% על המחיר לפני הפסקת המסחר

גולן חזני 13:2818.10.20

יש מי שמנסה להרוויח מהמשבר באי.די.בי. עו"ד ארז רוזנבוך הגיש הבוקר הצעה לרכישת אגרות חוב של החברה בסכום של מעל 35 מיליון שקל.  

לכלכליסט נודע כי רוזנבוך, המשמש כיו"ר חברת מגוריט הבורסאית הפועלת בשוק דירות המגורים, מציע לרכוש יחד עם אחרים (מהונו האישי ולא דרך מגוריט) אג"ח מסידרה ט' הלא מובטחת בסכום של עד 17 מיליון שקל ובמחיר של 34 אגורות לכל ע.נ.

 

ההצעה היא במחיר שמשקף פרמיה של 22% על המחיר שבו סגרו אגרות החוב את המסחר ביום האחרון שבו נסחרו. ההצעה היא כמובן לחלק קטן מאד מאגרות החוב בסדרה - וכך גם בהצעה המקבילה שהיג על סדרה י"ד.

 

רוזנבוך מציע בנוסף לרכוש אגרות חוב מסידרה יי"ד המובטחת במניות השליטה בדסק"ש (70%) בסכום של עד 19.25 מיליון שקל ובמחיר של של 77 אג' לכל ע.נ. כאן משקף המחיר פרמיה של 4.2% בלבד על המחיר שבו סגרו אגרות החוב את המסחר ביום האחרון לפני כחודש (72.8 אג').

 

בגרות החוב של אידיבי לא מתקיים מסחר פעיל בבורסה מאז שהוכרז על חדלות פרעון בחברה ומונה לה נאמן בבית המשפט. בה בעת, התהליך למכירת השליטה בדסק"ש שמתקיים מאז, ומכירת נכסי אי.די.בי, מביא להחזר של יותר מ-35 אג' על הנייר לכל אגח סידרה ט' שאיננה מובטחת, ושל מלוא הפארי לסידרה י"ד המובטחת ואשר לה הוגשה הצעה ע"י קבוצה בראשות מגה אור להחזר כל החוב.

 

 

ארז רוזנבוך ארז רוזנבוך צילום: שאול גולן

 

x