$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

קרן חדשה של ג'ורג' חורש והאחים וייל רוכשת את מניות דלק בחברת התמלוגים

קרן התשתיות החדשה שמנוהלת על ידי מרים גז תשלם עבור הנתח של קבוצת דלק, 39.3% מדלק תמלוגים, סכום של 46 מיליון שקל - העסקה נעשית במחיר גבוה ב-30% משווי השוק של דלק תמלוגים

גולן חזני 12:1513.09.20

קרן השקעות חדשה בתשתיות, שמנוהלת ע"י מרים גז, היא שרכשה את אחזקותיה של קבוצת דלק (39.3%) בדלק תמלוגים. התמורה בעסקה עמדה על 46 מיליון שקל – מחיר גבוה ב-30% משווי השוק של המניה בנעילה של יום חמישי האחרון.

 

לכלכליסט נודע עוד כי הקרן הוקמה ע"י ג'ורג' חורש, יבואן טויוטה בישראל, והאחים וייל, ממייסדי אסם - הקרן גייסה כ-150 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית תומר אנרגיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במסגרת העסקה הנוכחית, בשלב ראשון תרכוש הקרן 12.3% מהון המניות של דלק תמלוגים תמורת 14 מיליון שקל ((5.75 שקלים למניה) בשלב השני, הרוכשת תפרסם הצעת רכש מיוחדת לרכישת לפחות עוד 33% ממניות דלק תמלוגים, כך ששיעור האחזקה של הקרן יגיע או יעבור את רמה ה-45%. המחיר בהצעת הרכש יהיה לשיקול דעתה של הקרן אבל התמורה הנוספת לא תפחת מ-32 מיליון שקל שיועברו לדלק.  

 

דלק תמלוגים הוקמה ע"י קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה לרכישת התמלוגים ממאגר תמר - היא הונפקה בבורסה ב-2017. החברה מקבלת נתח קבוע מהתמלוגים שלהם זכאית דלק אנרגיה החברה הבת של קבוצת דלק. מאז ההנפקה איבדה המניה יותר ממחצית משוויה בעיקר בשל ההרעה במצבו של מאגר תמר.

 

מנכ"ל קבוצת דלק עידן וולס ובעל השליטה יצחק תשובה מנכ"ל קבוצת דלק עידן וולס ובעל השליטה יצחק תשובה צילום: רון קדמי, עמית שעל

 

x