שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

יונייטד איירליינס תקצץ 16 אלף משרות - 17% מכוח העבודה שלה

המספר נמוך משמעותית מהתחזיות של יונייטד מחודש יולי, שעמדו על 36 אלף מפוטרים. אלפי עובדים שכבר עזבו את החברה בתוכניות פרישה מרצון והסכמות עם יתר העובדים על קיצוץ שעות העבודה אפשרו את צמצום הקיצוץ

שירות כלכליסט 19:2502.09.20

שבוע לאחר הודעת אמריקן איירליינס כי היא מתכוונת לפטר 19 אלף עובדים, המתחרה יונייטד איירליינס מודיעה גם היא על תוכנית התייעלות ופיטורים משלה. חברת התעופה יונייטד תקצץ 16 אלף משרות, במהלך שיחל בתחילת חודש אוקטובר – 17% מכוח האדם של החברה בסוף 2019. 

בין המשרות שייחתכו במסגרת התוכנית: 6,920 אנשי צוות טיסה, 2,850 טייסים, 2,010 אנשי צוות טכני-מכני, 1,400 עובדי מטה הנהלה, 2,260 אנשי צוות שדה תעופה. בסך הכול יפוטרו 16,370 עובדים.  

מטוס של יונייטד איירליינס מטוס של יונייטד איירליינס צילום: בלומברג

 

זהו מספר נמוך משמעותית מהתחזיות המוקדמות שפרסמה יונייטד בחודש יולי,שעמד על 36 אלף אנשי צוות – בעיקר בשל העובדה שאלפים מעובדי יונייטד כבר עזבו את החברה בתוכניות פרישה מרצון שפרסמה בחודשים האחרונים.

 

סיבה נוספת למספר הנמוך יסית – החברה והעובדים הגיעו בחודשים האחרונים להסכמות על שינוי בתנאי העבודה של אלפי עובדים, ובעיקר על קיצוץ חד בשעות העבודה המתוגמלות בשכר, על יציאה לחופשות זמניות ועוד. החיסכון שנוצר לחברה בעקבות הסכמות אלה גרר צמצום חד במספר המפוטרים.

 

לפי תוכנית החילוץ של הממשל הפדרלי חברות התעופה שקיבלו סיוע אינן יכולות לפטר עובדים עד ה-30 בספטמבר. לנוכח המשך המשבר בענף הודיעו כל חברות התעופה האמריקאיות הגדולות על כוונתן לצאת למהלך של פיטורי עובדים מיד לאחר הדד-ליין האמור.

 

"המגיפה פגעה בנו באופן עמוק יותר ובמשך זמן ארוך יותר מכפי שכמעט כול המומחים צפו. בסביבה שבה הביקושים לטיסות כה נמוכים, יונייטד אינה יכולה להמשיך לפעול עם רמות הצוות שחורגות באופן משמעותי מלוח הטיסות הקיים שלנו", מסרה יונייטד.

x