$
שווקי חו"ל

"ניצחון של טראמפ בבחירות עלול לזעזע את המשקיעים בבורסות"

במורגן צ'ייס מזהירים את המשקיעים, שמהמרים על ניצחון של ביידן במירוץ לבית הלבן, כי טראמפ במומנטום חיובי; על פי בית ההשקעות, לניצחון של הנשיא המכהן עלולות להיות השלכות משמעותיות על תיקי ההשקעות של מי שבטוחים בניצחונו של ביידן; "אל תזלזלו בטראמפ", כותבים במורגן צ'ייס, "בניגוד להערכות רבות, הוא חזה במדיוק כבר במרץ את השיאים בוול סטריט"

שירות כלכליסט 15:4701.09.20

תזכרו מה קרה בפעם הקודמת שטראמפ היה האנדרדוג: הסיכויים לכהונה שנייה של הנשיא המכהן מתגברים ככל שחלה ירידה בהתפשטות הקורונה בארה"ב, בעוד ההמדדים המובילים בוול סטריט שוברים שיאים, כך כתבו למשקיעים, האסטרטג מרקו קולנוביץ' והאנליסט בראד קפלן מבית ההשקעות מורגן צ'ייס.

 

"אנו מאמינים עתה כי המומנטום החיובי לקראת הבחירות בנובמבר לטובת הנשיא המכהן טראמפ יימשך, בעוד רוב המשקיעים בטוחים, למרות המומנטום של טראמפ, שביידן בכל מקרה ינצח", כתב קולנוביץ' וקפלן.

 

 

טראמפ - ברקע וול סטריט טראמפ - ברקע וול סטריט צילום: עוזי בלומר, TNS

 

לדברי השניים, ניצחון של טראמפ עשוי להוביל להשלכות גדולות על משקיעים שמעוניינים בגישה שהיא פחות ידידותית לעסקים – כמו של ביידן, שמוצג יותר כמי שעשוי להעלות מיסים על תאגידי ענק ואף יגביר את הרגולציה על וול סטריט. ביידן נהנה עד כה בקיץ מיתרון ניכר בסקרים לעומת טראמפ, שסובל מביקורת בהתמודדות מול המגפה והתדרדרות בכלכלה, כבר מתחילת מרץ.

 

יחד עם זאת, שיפור במצב התחלואה בארה"ב לצד נתוני מאקרו כלכלה שמצביעים על שינוי לטובה (בשיעור האבטלה למשל, התאוששות בתי עסק מהסגרים, זינוק במכירות בתים ועוד) בכלכלה, מסמנים את האפשרות לזכייה נוספת של טראמפ ב-4 שנים נוספות בבית הלבן. על כן, אומרים במורגן צ'ייס, המשקיעים לא יכולים להתעלם מהאפשרות לניצחון של הנשיא המכהן, ועליהם "להסתגל לרעיון".

 

 

המתמודד מטעם הדמוקרטיים ביידן המתמודד מטעם הדמוקרטיים ביידן צילום: איי אף פי

 

השיאים בוול סטריט, בנוסף למרדף אחר החיסון המיוחל לקורונה והשתטחות עקומת התחלואה, מסייעים לטראמפ במירוץ, כך לדברי קולנוביץ' וקפלן: "המדינות הגדולות בארה"ב אינן סובלות עוד מעלייה בתחלואה, ואף נראה כי תימשך מגמת ההיחלשות במקרי ההידבקות עד לבחירות – תזמון מצוין לטראמפ להפתיע".

 

קולנוביץ' וקפלן מזהירים את המשקיעים שלא לזלזל בתחזיותיו של טראמפ ואף מזכירים כי לפני מספר חודשים, עוד בתקופה הקשה של חודש מרץ, טראמפ חזה במדויק שוול סטריט יגיע לשיאים חדשים. "לא רק שהתחזית של טראמפ הייתה מנוגדת לחלוטין למצב הקיים באותה עת, אלא אף מגוחכת בשעתה".

 

על כן, נשאלת השאלה – מה יקרה בשווקים בחודשים הקרובים עד לבחירות? לדברי קולנוביץ' וקפלן, "הרבה דברים יכולים להתרחש בתקופה זו שעשויים לשנות את הסיכויים לטובת טראמפ, וכתזכורת לכך, מיותר אפילו לומר – ניצחונו של טראמפ ב-2016 על הפייבוריטית הברורה בבחירות הקודמות – שרת החוץ לשעבר הילארי קלינטון.
x