$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

תתחילו להתרגל: כך תיראה הכלכלה בתקופה הקרובה

פרק 116 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט - מהשליטה של סין בכלכלה העולמית, דרך החובות של המדינות, שוק העבודה ועד לריבית האפסית. תתרגלו - זו הכלכלה החדשה

שי סלינס 07:1828.08.20

השבוע נרשם יום היסטורי במדד המניות היוקרתי ביותר בעולם - דאו ג'ונס. ענקית האנרגיה אקסון מוביל (Exxon Mobil) שהצטרפה למדד ב-1928 וחברת תעשיות הביטחון רייטון (Raytheon) יוצאות מהמדד. במקומן ייכנסו למדד המרכז את 30 החברות הגדולות בארה"ב - חברת הענן סיילספורס (Salesforce) וחברת הביוטק אמג'ן.

 

 

 

 

השינויים אמנם נעשו במטרה להגדיל בחזרה את משקל הטכנולוגיה במדד, שצפוי לרדת בצורה משמעותית בגלל הפיצול של מניית אפל - אבל לא ניתן להגיד שהם אינם מייצגים את רוח התקופה. ההיפך, השינויים מייצגים במדויק את רוח התקופה.

 

אז היום בפרק ה-116 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות אורי גרינפלד דיברנו על רוח התקופה. על היום שאחרי שיא המגפה ולפני החיסון. כלכלת ה-80%.

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

לכבוד הפרק, בחרנו מספר נקודות עיקריות לאיך אנחנו סבורים כי תיראה הכלכלה כשהכל כמעט פתוח ואין עדיין חיסון. מהשליטה של סין בכלכלה העולמית, דרך החובות של המדינות, שוק העבודה ועד לריבית האפסית שלא תעזוב אותנו הרבה זמן.

 

האזנה נעימה! 

מעבדה של מודרנה. מתי יהיה חיסון? מעבדה של מודרנה. מתי יהיה חיסון? צילום: אי אף פי גטי אימג'ס

 

x